Dwie statuetki i dyplom wręczone laureatom Cumulusów 2020

Szlakiem Cumulusów - prezentacja laureatów (fot. cumulusy.pl)

Większość laureatów Cumulusów 2020 została już zaprezentowana. Dziewiętnaście statuetek i dyplom już trafiły do tegorocznych laureatów. W dniu 3 maja wręczono kolejne statuetki – to Cumulus Sport i Cumulus Sport AP – oraz dyplom.

W tym roku ze względu na pandemię konkurs nie miał charakteru ogólnopolskiego plebiscytu. O przyznaniu nagród zadecydowała kapituła złożona z wybitnych postaci lotniczego środowiska. Uhonorowano i wyróżniono nie tylko sportowców, ale też osoby oraz przedstawicieli firm i instytucji, dzięki którym można bezpiecznie latać, dzięki którym mamy tak przebogatą i piękną historię polskiego lotnictwa, dzięki którym te tradycje można kultywować i rozwijać.

Ogłoszenie wyników oraz prezentacja laureatów Cumulusów 2020 jest w tej edycji wyjątkowa i niekonwencjonalna. Chociaż ze względu na pandemię lotnicza Gala Wdzięczności CUMULUSY 2020 nie mogła się odbyć, to organizatorzy przygotowali inną, ciekawą formę "spotkania" ze zdobywcami statuetek oraz wyróżnień.

Dyplom specjalny trafił do Aeroklubu Stalowowolskiego. To wyróżnienie odebrał Dariusz Łukawski, Dyrektor Aeroklubu Stalowowolskiego.

Na lotnisku w Turbi od 6 lat dzieją się cuda. Aeroklub Stalowowolski od wielu lat szkoli osoby niepełnosprawne, które z powodzeniem uczą się latać na szybowcach. Zdobywają kolejne uprawnienia i stopnie lotniczego wtajemniczenia. Na stałe wpisali się w aeroklubową społeczność i są częścią lotniczej rodziny. W powietrzu nie ma ograniczeń, nie ma podziałów, nie ma wykluczenia, nie ma limitów. Aeroklub Stalowowolski, we współpracy z Fundacją "Podaj Dalej" z Kutna, przypina skrzydła każdemu.

Cumulus Sport otrzymał Bolesław Radomski – mistrz świata, Europy i Polski w lataniu precyzyjnym i lataniu rajdowym.

Bolesław Radomski urodził się 15 grudnia 1981 roku w Toruniu. Swoją przygodę z lotnictwem rozpoczął w Aeroklubie Pomorskim jako 15-letni chłopak. Do dnia dzisiejszego jest związany z Toruniem, zdobywając co roku medale w barwach miejscowego aeroklubu. Na swoim koncie ma aż 17 medali z imprez o randze mistrzostw świata, w tym 9 złotych. Dodatkowo jego pasja przerodziła się w zawód i od 2008 roku zasiada za sterami Embraera w Polskich Liniach Lotniczych LOT mając na koncie wylatane 7500 godzin. Łączna liczba zdobytych przez Bolesława Radomskiego medali wynosi 42. Więcej o medalach i tytułach TUTAJ.

W dniach 5-9 sierpnia 2020 roku Aeroklub Podhalański gościł pilotów podczas 63. edycji Samolotowych Mistrzostw Polski Seniorów. W Łososinie Dolnej do walki o tytuł Mistrza Polski po raz 49. stanęli także Juniorzy. W zawodach wzięło udział 26 zawodników-seniorów oraz 10 zawodników-juniorów. W Seniorach zwyciężył wielokrotnie utytułowany zawodnik Bolesław Radomski.

Cumulus Sport AP otrzymał Damian Czak – student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

W dniach 23-24 sierpnia 2019 roku odbyły się 48 Samolotowe Mistrzostwa Polski Juniorów, na których Damian zajął 5 miejsce.

Osiągnięcia Damiana Czaka w 2020 roku:

  • W 2020 roku Damian Czak został powołany do kadry narodowej Aeroklubu Polskiego.
  • W dniach 13-16 czerwca 2020 roku w Aeroklubie Pomorskim na lotnisku w Toruniu odbyły się 15. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. W. Wieczorka. Wziął w nich udział Damian Czak zajmując 15 lokatę.
  • W dniach 5-9 sierpnia 2020 roku odbyły się 49. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Juniorów, w których pierwsze miejsce zajął Damian Czak.

Serdeczne gratulacje dla kolejnych laureatów, do których trafiają statuetki!

W sumie przyznano: 6 Cumulusów Sport, 10 Błękitnych Cumulusów, Złoty Cumulus z Diamentem, Cumulus Airshow, Cumulus Extreme, Cumulus Fair Play, Cumulus Foto, 2 Cumulusy Specjalne oraz 2 dyplomy i wyróżnienia.

W następnym czwartkowym odcinku o godzinie 20:30, fani lotnictwa będą mogli zobaczyć w cyklu reportaży SZLAKIEM CUMULUSÓW kolejne osoby uhonorowane statuetkami Cumulusów na: Facebook, Instagram, YouTube oraz stronie internetowej www.cumulusy.pl

Do wręczenia organizatorom plebiscytu pozostał już tylko jeden Błękitny Cumulus oraz Złoty Cumulus z Diamentem. Już w czwartek poznamy laureatów, do których one trafią.

A tymczasem zapraszamy do obejrzenia jedenastego reportażu pokazującego wręczenie dwóch statuetek laureatom Cumulusów i ich niezwykłe historie.


Przeczytaj również:
Pierwsze Cumulusy 2020 wręczone
Kolejne dwa Cumulusy 2020 wręczone
Błękitny Cumulus oraz Cumulus Fair Play trafiły do laureatów
Cumulus Airshow i Dyplom Cumulusów powędrowały do laureatów
Cumulus Foto i Cumulus Sport w rękach laureatów
Kolejni laureaci odebrali statuetki – Cumulus Sport i Błękitny Cumulus
Dwa Błękitne Cumulusy wręczono kolejnym laureatom
Dwa Cumulusy Specjalne trafiły do laureatów
Cumulus Extreme i Błękitny Cumulus znalazły się w rękach laureatów
Wręczono kolejne statuetki – Cumulus Sport i Błękitny Cumulus

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus