Kolejne dwa Cumulusy 2020 wręczone

Szlakiem Cumulusów - prezentacja laureatów (fot. cumulusy.pl)

W ostatnich dniach marca organizatorzy zaprezentowali pierwszych laureatów Cumulusów 2020. 1 kwietnia poznaliśmy dwóch kolejnych. Dwa Błękitne Cumulusy powędrowały do szczęśliwych i zaskoczonych laureatów.

W tym roku ze względu na pandemię konkurs nie miał charakteru ogólnopolskiego plebiscytu. O przyznaniu nagród zadecydowała kapituła złożona z wybitnych postaci lotniczego środowiska. Uhonorowano i wyróżniono nie tylko sportowców, ale też osoby oraz przedstawicieli firm i instytucji, dzięki którym można bezpiecznie latać, dzięki którym mamy tak przebogatą i piękną historię polskiego lotnictwa, dzięki którym te tradycje można kultywować i rozwijać.

Ogłoszenie wyników oraz prezentacja laureatów Cumulusów 2020 jest w tej edycji wyjątkowa i niekonwencjonalna. Chociaż ze względu na pandemię lotnicza Gala Wdzięczności CUMULUSY 2020 nie mogła się odbyć, to organizatorzy przygotowali inną, ciekawą formę "spotkania" ze zdobywcami statuetek oraz wyróżnień.

Pierwszy Błękitny Cumulus w kategorii Wydarzenie/organizator powędrował do Michała Graczyka – organizatora i dyrektora pokazów jedynego w sezonie 2020 polskiego airshow – Antidotum Leszno. To były dwa dni wspaniałych pokazów lotniczych, które odbywały się zarówno w dzień, jak i w nocy. Swoje wyjątkowe umiejętności na niebie zaprezentowali nie tylko Polacy, ale także szereg zagranicznych gości. Motoparalotnie, szybowce, samoloty, śmigłowce, wiatrakowce, skoczkowie spadochronowi, wystawa sprzętu lotniczego, przeróżne atrakcje dla dzieci, a do tego pirotechnika i muzyka grana na żywo!

  

Drugi Błękitny Cumulus w kategorii Pasjonaci trafił do Dominika Motoły i Magdaleny Taczkowskiej (BudujemySamolot.pl) – pary pasjonatów lotnictwa która postanowiła pokazać na swoich kanałach społecznościowych proces budowy samolotu z zestawu KIT. Filmy na kanałach YouTube, które cieszą się ogromną popularnością nie tylko w Polsce. Byli gośćmi chyba już wszystkich stacji TV promując miłość do lotnictwa. Dominik Motoła na co dzień związany z lotnictwem. Z wykształcenia mechanik lotniczy oraz pilot. Dzięki nim niejeden zamarzył aby zbudować swój własny samolot.

Serdeczne gratulacje dla kolejnych laureatów, do których trafiają dwie statuetki – Błękitne Cumulusy!

W sumie przyznano: 6 Cumulusów Sport, 10 Błękitnych Cumulusów, Złoty Cumulus z Diamentem, Cumulus Airshow, Cumulus Extreme, Cumulus Fair Play, Cumulus Foto, 2 Cumulusy Specjalne oraz 2 dyplomy i wyróżnienia.

W następnych odcinkach, w poniedziałki i czwartki o godzinie 20:30, fani lotnictwa będą mogli zobaczyć w cyklu reportaży SZLAKIEM CUMULUSÓW kolejne osoby uhonorowane statuetkami Cumulusów na: Facebook, Instagram, YouTube oraz stronie internetowej www.cumulusy.pl

A tymczasem zapraszamy do obejrzenia drugiego reportażu pokazującego wręczenie statuetek laureatom.


Przeczytaj również:
Pierwsze Cumulusy 2020 wręczone

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus