Cumulus Airshow i Dyplom Cumulusów powędrowały do laureatów

Szlakiem Cumulusów - prezentacja laureatów (fot. cumulusy.pl)

Od końca marca organizatorzy Cumulusów 2020 sukcesywnie, dwa razy w tygodniu, prezentują kolejnych laureatów. W dniu 8 kwietnia wręczono Cumulus Airshow oraz Dyplom Cumulusów.

W tym roku ze względu na pandemię konkurs nie miał charakteru ogólnopolskiego plebiscytu. O przyznaniu nagród zadecydowała kapituła złożona z wybitnych postaci lotniczego środowiska. Uhonorowano i wyróżniono nie tylko sportowców, ale też osoby oraz przedstawicieli firm i instytucji, dzięki którym można bezpiecznie latać, dzięki którym mamy tak przebogatą i piękną historię polskiego lotnictwa, dzięki którym te tradycje można kultywować i rozwijać.

Ogłoszenie wyników oraz prezentacja laureatów Cumulusów 2020 jest w tej edycji wyjątkowa i niekonwencjonalna. Chociaż ze względu na pandemię lotnicza Gala Wdzięczności CUMULUSY 2020 nie mogła się odbyć, to organizatorzy przygotowali inną, ciekawą formę "spotkania" ze zdobywcami statuetek oraz wyróżnień.

Cumulus Airshow otrzymali Artur Kielak i Piloci samolotów bojowych.

Unikalny na świecie pokaz samolotu akrobacyjnego XA41 (kpt. Artur Kielak) z samolotami bojowymi (MiG-29 pilotowanymi kolejno przez płk. pil. Piotra Iwaszko i kpt. pil. Jacka Stolarka), a co ważniejsze dołączenie do pokazu samolotu MiG-15UTI produkowanego w Polsce pod nazwą SB Lim-2, a eksploatowanego przez dwóch pilotów i miłośników lotnictwa: Mateusza Stramę i Bartka Maciejczyka. Płk. pil. Piotr "Kuman" Iwaszko oraz Artur Kielak są pierwszym na świecie duetem, który stworzył pokaz samolotu bojowego z akrobacyjnym. Po raz pierwszy wykonali go w 2016 roku, a w 2020 roku powtórzyli wyczyn właśnie w rozszerzonym składzie.

Dyplom Cumulusów otrzymała Milena Bąk, jedyne dziecko w gronie nominowanych – uczennica Szkoły Podstawowej w Kłomnicach k/Częstochowy.

Reprezentantka Polski, Milena Bąk (9 lat) zdobyła w 2020 roku brązowy medal FAI, w kategorii Juniorów w międzynarodowym Konkursie Młodych Artystów FAI. W tym roku uczestnicy z całego świata podjęli się interpretacji tematu „Latanie wczoraj i jutro”. Jest to międzynarodowy konkurs plastyczny poświęcony sportom lotniczym dla młodzieży w wieku od 6 do 17 lat.

Medal zdobyty przez Milenę jest odpowiednikiem medalu rangi Mistrzostw Świata w sportach lotniczych.

Wcześniej została laureatką edycji regionalnej organizowanej przez Aeroklub Częstochowski oraz zdobyła srebrny medal w edycji ogólnopolskiej organizowanej przez Aeroklub Polski.

Serdeczne gratulacje dla kolejnych laureatów, do których trafiają statuetka oraz dyplom!

W sumie przyznano: 6 Cumulusów Sport, 10 Błękitnych Cumulusów, Złoty Cumulus z Diamentem, Cumulus Airshow, Cumulus Extreme, Cumulus Fair Play, Cumulus Foto, 2 Cumulusy Specjalne oraz 2 dyplomy i wyróżnienia.

W następnych odcinkach, w poniedziałki i czwartki o godzinie 20:30, fani lotnictwa będą mogli zobaczyć w cyklu reportaży SZLAKIEM CUMULUSÓW kolejne osoby uhonorowane statuetkami Cumulusów na: Facebook, Instagram, YouTube oraz stronie internetowej www.cumulusy.pl

A tymczasem zapraszamy do obejrzenia czwartego reportażu pokazującego wręczenie statuetki oraz dyplomu laureatom.

 
Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus