Cumulus Foto i Cumulus Sport w rękach laureatów

Szlakiem Cumulusów - prezentacja laureatów (fot. cumulusy.pl)

Od końca marca organizatorzy Cumulusów 2020 sukcesywnie, dwa razy w tygodniu, prezentują kolejnych laureatów. Siedem statuetek i dyplom już trafiły do tegorocznych laureatów. W dniu 12 kwietnia wręczono kolejne: Cumulus Foto oraz Cumulus Sport.

W tym roku ze względu na pandemię konkurs nie miał charakteru ogólnopolskiego plebiscytu. O przyznaniu nagród zadecydowała kapituła złożona z wybitnych postaci lotniczego środowiska. Uhonorowano i wyróżniono nie tylko sportowców, ale też osoby oraz przedstawicieli firm i instytucji, dzięki którym można bezpiecznie latać, dzięki którym mamy tak przebogatą i piękną historię polskiego lotnictwa, dzięki którym te tradycje można kultywować i rozwijać.

Ogłoszenie wyników oraz prezentacja laureatów Cumulusów 2020 jest w tej edycji wyjątkowa i niekonwencjonalna. Chociaż ze względu na pandemię lotnicza Gala Wdzięczności CUMULUSY 2020 nie mogła się odbyć, to organizatorzy przygotowali inną, ciekawą formę "spotkania" ze zdobywcami statuetek oraz wyróżnień.

Cumulus Foto otrzymał Kacper Kolibowski, którego łatwo dostrzec na pokazach lotniczych. Jego charakterystycznym znakiem rozpoznawczym jest solidny aparat spotterski w dłoniach, lecz również wózek inwalidzki. To kolejny bohater tej edycji Cumulusów, który mimo przeciwności losu potrafi w pełni oddać się swojej pasji, nie odpuszczająć żadnej okazji do obecności na lotnisku. Stara się o ciągły kontakt z awiacją i jak mówi z tego nie da się już wyleczyć. Pasję wybudowali w nim jego rodzice, którzy od najmłodszych lat zabierali go na lotnisko lokalnego aeroklubu.

Na bieżąco śledzi też wydarzenia z lotniczego świata. Jest współpzałożycielem i współtwórcą internetowego magazynu lotniczego AFTERBURNER – The Aviation Magazine założonego ze znajomymi w ramach realizacji swoich lotniczych ambicji także poza pokazami lotniczymi. Kacper z ogromną siłą prze do przodu – w latach 2008 i 2010 wziął udział w lotniczych obozach szkoleniowych dla osób niepełnosprawnych gdzie miał okazję zgłębić w sporym stopniu tajniki latania motolotnią. Miał też okazję odbyć kilka lotów w roli pasażera na kilku typach statków powietrznych. Kacper mimo ograniczeń swoją życiową uwagę skupia na tym co może zrobić, niejednokrotnie przekraczając własne granice w walce o swoje marzenia. Na wózku jest mu znacznie trudniej, ale jak niewielu spotterów potrafi je w pełni realizować sięgając chmur.

Cumulus Sport otrzymała Patrycja Pacak – aktualna Mistrzyni Świata w Akrobacji Szybowcowej.

Patrycja zadebiutowała w sporcie samolotowym w 2020 roku, zajmując pierwsze miejsce w Pucharze Polski w Akrobacji Samolotowej. Zawody im. Lecha Marchelewskiego w klasie Intermediate rozegrały się w dniach 25-29.08.2020 r. na gościnnym lotnisku w Przylepie.  W dniach 07-13.09.2020 r. na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu odbyły się 54. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej, gdzie w klasyfikacji ogólnej Patrycja zajęła 3 miejsce i uzyskała tytuł II-vce Mistrza Polski w klasie Intermediate. Zdobyła również srebrny medal w programie znanym oraz brązowy w wiązance nieznanej. Patrycja jest również instruktorem szybowcowym i na lotnisku w Rudnikach prowadzi szkolenia z akrobacji wyższej dla przyszłych zawodników oraz dla tych, którzy po prostu chcą nauczyć się latać „do góry nogami”.

Serdeczne gratulacje dla kolejnych laureatów, do których trafiają statuetka oraz dyplom!

W sumie przyznano: 6 Cumulusów Sport, 10 Błękitnych Cumulusów, Złoty Cumulus z Diamentem, Cumulus Airshow, Cumulus Extreme, Cumulus Fair Play, Cumulus Foto, 2 Cumulusy Specjalne oraz 2 dyplomy i wyróżnienia.

W następnych odcinkach, w poniedziałki i czwartki o godzinie 20:30, fani lotnictwa będą mogli zobaczyć w cyklu reportaży SZLAKIEM CUMULUSÓW kolejne osoby uhonorowane statuetkami Cumulusów na: Facebook, Instagram, YouTube oraz stronie internetowej www.cumulusy.pl

A tymczasem zapraszamy do obejrzenia piątego reportażu pokazującego wręczenie dwóch statuetek laureatom.


Przeczytaj również:
Pierwsze Cumulusy 2020 wręczone
Kolejne dwa Cumulusy 2020 wręczone
Błękitny Cumulus oraz Cumulus Fair Play trafiły do laureatów
Cumulus Airshow i Dyplom Cumulusów powędrowały do laureatów

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus