Przejdź do treści
Szlakiem Cumulusów - prezentacja laureatów (fot. cumulusy.pl)
Źródło artykułu

Dwa Cumulusy Specjalne trafiły do laureatów

Trwa prezentacja laureatów Cumulusów 2020. Trzynaście statuetek i dyplom już trafiły do tegorocznych laureatów. W dniu 22 kwietnia wręczono kolejne statuetki – to dwa Cumulusy Specjalne.

W tym roku ze względu na pandemię konkurs nie miał charakteru ogólnopolskiego plebiscytu. O przyznaniu nagród zadecydowała kapituła złożona z wybitnych postaci lotniczego środowiska. Uhonorowano i wyróżniono nie tylko sportowców, ale też osoby oraz przedstawicieli firm i instytucji, dzięki którym można bezpiecznie latać, dzięki którym mamy tak przebogatą i piękną historię polskiego lotnictwa, dzięki którym te tradycje można kultywować i rozwijać.

Ogłoszenie wyników oraz prezentacja laureatów Cumulusów 2020 jest w tej edycji wyjątkowa i niekonwencjonalna. Chociaż ze względu na pandemię lotnicza Gala Wdzięczności CUMULUSY 2020 nie mogła się odbyć, to organizatorzy przygotowali inną, ciekawą formę "spotkania" ze zdobywcami statuetek oraz wyróżnień.

Cumulus Specjalny trafił do Zespołu Akrobacyjnego "Biało-Czerwone Iskry".

"Biało-Czerwone Iskry" to jeden z dwóch zespołów akrobacyjnych Polskich Sił Powietrznych, który pomimo pandemii i odwołania pokazów lotniczych w Polsce i na świecie, realizował swoje zadania w powietrzu, aby miłośnicy lotnictwa nie tracili wiary, że normalność powróci. Zespół wykonywał przeloty podczas wielu uroczystości patriotycznych w różnych częściach Polski, malując na niebie biało-czerwone barwy narodowe.

Pomimo zakończenia szkolenia pilotów wojskowych na TS-11 Iskra, które miało miejsce w grudniu 2020 roku, Zespół Akrobacyjny nadal będzie cieszył nasze oczy swoimi pokazami i dawał radość w tych wyjątkowych czasach. Ponadto, TS-11 Iskra MR należące do zespołu są jedynymi pozostałymi w służbie Sił Powietrznych RP samolotami tego typu.

Drugi Cumulus Specjalny otrzymał Krzysztof Radwan – wieloletni dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, który w 2020 roku przeszedł na emeryturę.

Owoc Jego wieloletniej pracy to wyjątkowe, ciągle rozwijające się muzeum, które wytrwale i pieczołowicie pielęgnuje pamięć o ludziach związanych z polskim lotnictwem, ich dokonaniach i osiągnięciach.

W ciągu trzech dekad Jego kadencji Muzeum kilkukrotnie zwiększyło swoją powierzchnię, zbudowało nowe obiekty i wyremontowało historyczne budynki. Prowadziło prace konserwatorskie przy unikatowych muzealiach. Sukcesywnie powiększała się liczba eksponatów. Powstał Lotniczy Park Kulturowy, a w 2003 roku, w rocznicę 40-lecia powstania Muzeum pojawił się pomysł organizacji Pikniku Lotniczego. Od 2004 roku impreza ta jest stałym elementem w kalendarzu wydarzeń lotniczych.

Serdeczne gratulacje dla kolejnych laureatów, do których trafiają statuetki!

W sumie przyznano: 6 Cumulusów Sport, 10 Błękitnych Cumulusów, Złoty Cumulus z Diamentem, Cumulus Airshow, Cumulus Extreme, Cumulus Fair Play, Cumulus Foto, 2 Cumulusy Specjalne oraz 2 dyplomy i wyróżnienia.

W następnych odcinkach, w poniedziałki i czwartki o godzinie 20:30, fani lotnictwa będą mogli zobaczyć w cyklu reportaży SZLAKIEM CUMULUSÓW kolejne osoby uhonorowane statuetkami Cumulusów na: Facebook, Instagram, YouTube oraz stronie internetowej www.cumulusy.pl

A tymczasem zapraszamy do obejrzenia ósmego reportażu pokazującego wręczenie dwóch statuetek laureatom Cumulusów i ich niezwykłe historie.


Przeczytaj również:
Pierwsze Cumulusy 2020 wręczone
Kolejne dwa Cumulusy 2020 wręczone
Błękitny Cumulus oraz Cumulus Fair Play trafiły do laureatów
Cumulus Airshow i Dyplom Cumulusów powędrowały do laureatów
Cumulus Foto i Cumulus Sport w rękach laureatów
Kolejni laureaci odebrali statuetki – Cumulus Sport i Błękitny Cumulus
Dwa Błękitne Cumulusy wręczono kolejnym laureatom 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony