Pierwsze Cumulusy 2020 wręczone

Szlakiem Cumulusów - prezentacja laureatów (fot. cumulusy.pl)

Organizatorzy zaprezentowali pierwszych laureatów Cumulusów 2020.

W tym roku ze względu na pandemię konkurs nie miał charakteru ogólnopolskiego plebiscytu. O przyznaniu nagród zadecydowała kapituła złożona z wybitnych postaci lotniczego środowiska. Uhonorowano i wyróżniono nie tylko sportowców, ale też osoby oraz przedstawicieli firm i instytucji, dzięki którym można bezpiecznie latać, dzięki którym mamy tak przebogatą i piękną historię polskiego lotnictwa, dzięki którym te tradycje można kultywować i rozwijać.

Ogłoszenie wyników oraz prezentacja laureatów Cumulusów 2020 jest w tej edycji wyjątkowa i niekonwencjonalna. Chociaż ze względu na pandemię lotnicza Gala Wdzięczności CUMULUSY 2020 nie mogła się odbyć, to organizatorzy przygotowali inną, ciekawą formę "spotkania" ze zdobywcami statuetek oraz wyróżnień.

W poniedziałek ogłoszono dwóch pierwszych laureatów. Cumulus Sport powędrował do Wojciecha Bógdała związanego z płockim Aeroklubem Ziemi Mazowieckiej. Pilot motoparalotniowy i śmigłowcowy. Pilot Motoparalotniowej Kadry Narodowej. Potrójny indywidualny Mistrz Świata, podwójny Mistrz Europy, czterokrotny Mistrz Polski, złoty medalista The World Games 2017. Najbardziej utytułowany zawodnik historii polskiego sportu motoparalotniowego.

Natomiast Lotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało Błękitnego Cumulusa 2020 w kategorii ratownictwo i służby medyczne.

Chyba nie trzeba dużo pisać o zasługach i ludziach pracujących w LPR. Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w 2020 roku zrealizowały łącznie 11 299 misji. Śmigłowcami HEMS wykonano 10 933 misji, w tym 9 636 lotów do nagłych zdarzeń oraz 1 297 transportów międzyszpitalnych. Samolotami zrealizowano 366 transportów. W 2020 roku na pokładach śmigłowców LPR przetransportowano 7 865 pacjentów.

To dla nas szczególne wyróżnienie, zwłaszcza w tym trudnym czasie. Ogromnie dziękuję i cieszę się, że doceniono codzienną pracę naszych Załóg – powiedział Robert Gałązkowski, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Serdeczne gratulacje dla pierwszych laureatów, do których trafiają dwie pierwsze statuetki – Cumulus Sport oraz Błękitny Cumulus!

W sumie przyznano: 6 Cumulusów Sport, 10 Błękitnych Cumulusów, Złoty Cumulus z Diamentem, Cumulus Airshow, Cumulus Extreme, Cumulus Fair Play, Cumulus Foto, 2 Cumulusy Specjalne oraz 2 dyplomy i wyróżnienia.

W następnych odcinkach, w poniedziałki i czwartki o godzinie 20:30, fani lotnictwa będą mogli zobaczyć w cyklu reportaży SZLAKIEM CUMULUSÓW kolejne osoby uhonorowane statuetkami Cumulusów na: Facebook, Instagram, YouTube oraz stronie internetowej www.cumulusy.pl

A tymczasem zapraszamy do obejrzenia pierwszego reportażu pokazującego wręczenie statuetek pierwszym laureatom.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus