Błękitny Cumulus oraz Cumulus Fair Play trafiły do laureatów

Szlakiem Cumulusów - prezentacja laureatów (fot. cumulusy.pl)

Od końca marca organizatorzy Cumulusów 2020 sukcesywnie, dwa razy w tygodniu, prezentują kolejnych laureatów. W dniu 5 kwietnia wręczono kolejny Błękitny Cumulus oraz Cumulus Fair Play.

W tym roku ze względu na pandemię konkurs nie miał charakteru ogólnopolskiego plebiscytu. O przyznaniu nagród zadecydowała kapituła złożona z wybitnych postaci lotniczego środowiska. Uhonorowano i wyróżniono nie tylko sportowców, ale też osoby oraz przedstawicieli firm i instytucji, dzięki którym można bezpiecznie latać, dzięki którym mamy tak przebogatą i piękną historię polskiego lotnictwa, dzięki którym te tradycje można kultywować i rozwijać.

Ogłoszenie wyników oraz prezentacja laureatów Cumulusów 2020 jest w tej edycji wyjątkowa i niekonwencjonalna. Chociaż ze względu na pandemię lotnicza Gala Wdzięczności CUMULUSY 2020 nie mogła się odbyć, to organizatorzy przygotowali inną, ciekawą formę "spotkania" ze zdobywcami statuetek oraz wyróżnień.

Błękitny Cumulus powędrował do Stefana Kraszewskiego – kontrolera ruchu lotniczego od 1966 roku w ZRLiLK, potem w PP ”Porty Lotnicze". W PAŻP z uprawnieniami kontroli lotniska i kontroli zbliżania Warszawa Okęcie i Kraków.

Od 1978 r. instruktor w Ośrodku Szkolenia Lotniczego ZRLiLK, potem Agencji Ruchu Lotniczego, a obecnie w PAŻP. Prowadził szkolenie praktyczne na symulatorze KRL dla kandydatów na kontrolerów ruchu lotniczego i licencjonowanych kontrolerów ruchu lotniczego na kursach odświeżających.

Prowadzi wykłady dla pilotów od Świadectwa Kwalifikacji Pilota do ATPL z przedmiotów „Przepisy i Procedury Ruchu Lotniczego” i „Frazeologia proceduralna w języku angielskim i polskim”.

Modelarz, członek Aeroklubu Warszawskiego od 1964 roku. Wielokrotnie brał udział w zawodach krajowych i międzynarodowych w charakterze zawodnika w klasie modeli F2B. Jedenastokrotny Mistrz i Wicemistrz Polski, posiada również Złotą Odznakę Sportową Modelarza Lotniczego z Trzema Diamentami. Sędzia Międzynarodowy FAI w klasie F2B (od 1991 roku, kolejno, osiemnaście razy sędzia na Mistrzostwach Świata i Europy, kilkadziesiąt razy sędzia na zawodach o Puchar Świata, na Mistrzostwach Polski i zawodach krajowych). Dwanaście razy uczestniczył w modelarskich Mistrzostwach Europy i Świata organizowanych w Polsce w charakterze Dyrektora Sportowego lub Zastępcy Dyrektora Sportowego prowadzącego zawody.

Czterokrotnie uczestniczył w Samolotowych i Śmigłowcowych Mistrzostwach Europy i Świata organizowanych w Polsce w charakterze kontrolera ruchu lotniczego.

Za swoje osiągnięcia otrzymał następujące wyróżnienia: Zasłużony dla Transportu RP; Brązowy Krzyż Zasługi; Zasłużony Działacz Lotnictwa Sportowego; Błękitne Skrzydła; FAI Dyplom Paula Tissandiera.

W środowisku lotniczym znany jako wyjątkowy instruktor i nauczyciel wielu pokoleń lotników. Zawsze z poczuciem humoru. W opinii niektórych pilotów, zajęcia z instruktorem Stefanem Kraszewskim, powinny być obowiązkowe jak pierwszy lot.

Cumulus Fair Play otrzymali Bartosz Nowicki, Tomasz Walczak, Krzysztof Michalak.

Otwarte Slalomowe Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski w Jutrosinie były w ubiegłym roku jedną z niewielu imprez sportowych, które w ogóle udało się zorganizować mimo pandemii. Ale oprócz wyników sportowych organizatorzy Cumulusów dostrzegli tam jeszcze jeden wyczyn Bartka Nowickiego, Tomka Walczaka, Krzysztofa Michalaka. I to za niego otrzymują tegorocznego Cumulusa Fair Play. Statuetka trafiła do nich za zorganizowanie ekspresowej pomocy w trakcie zawodów dla swoich zawodniczych konkurentów – jednego z Polski i jednego z Czech. Podczas tych zawodów, w klasie PF1 (start z nóg), Bartosz Nowicki został Mistrzem Polski, a Tomasz Walczak, w tej samej klasie, zajął trzecie miejsce na podium.

Serdeczne gratulacje dla kolejnych laureatów, do których trafiają dwie statuetki!

W sumie przyznano: 6 Cumulusów Sport, 10 Błękitnych Cumulusów, Złoty Cumulus z Diamentem, Cumulus Airshow, Cumulus Extreme, Cumulus Fair Play, Cumulus Foto, 2 Cumulusy Specjalne oraz 2 dyplomy i wyróżnienia.

W następnych odcinkach, w poniedziałki i czwartki o godzinie 20:30, fani lotnictwa będą mogli zobaczyć w cyklu reportaży SZLAKIEM CUMULUSÓW kolejne osoby uhonorowane statuetkami Cumulusów na: Facebook, Instagram, YouTube oraz stronie internetowej www.cumulusy.pl

A tymczasem zapraszamy do obejrzenia trzeciego reportażu pokazującego wręczenie statuetek laureatom.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus