Przejdź do treści
Krzysztof Błaszkiewicz podczas XVI Forum Bezpiecznego Latania
Źródło artykułu

XVI FBL: „Każdy ubezpieczyć może, trochę lepiej lub trochę gorzej…” – prezentacja Krzysztofa Błaszkiewicza

Zapraszamy do zapoznania się z piątą z dziewięciu prezentacji, którą zarejestrowaliśmy podczas XVI Forum Bezpiecznego Latania. „Każdy ubezpieczyć może, trochę lepiej lub trochę gorzej. Czytaj co podpisujesz” to esencja podstawowej wiedzy na temat ubezpieczeń lotniczych, którą poprowadził Krzysztof Błaszkiewicz z Consus Insurance Broker Sp z o o, od 20 lat zajmujący się ubezpieczeniami statków powietrznych.

Krzysztof Błaszkiewicz, broker ubezpieczeniowy tłumaczy dlaczego potrzebne jest obowiązkowe ubezpieczenie OC, kiedy powstaje i ustaje obowiązek ubezpieczenia oraz co oznacza suma gwarancyjna odszkodowania. Przytoczył różne typy ubezpieczeń lotniczych, zwracając szczególną uwagę na pułapki w umowach.

W drugiej części wystąpienia broker przeprowadził analizę ubezpieczeń lotniczych oferowanych przez polskich ubezpieczycieli, przypomniał kiedy ubezpieczyciel może wystąpić o regres ubezpieczenia, jaki jest podział szkód całkowitych, jak taką szkodę traktują poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe i podkreślał, co brać pod uwagę kiedy zawieramy umowę ubezpieczenia.

Na koniec omówił szkody częściowe, kwestię potrącania udziału własnego, przypadki, gdy ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania oraz podejście towarzystw ubezpieczeniowych do lądowania w terenie przygodnym.

Innymi słowy, ten prawie 30 minutowy materiał powinien być obowiązkowy dla wszystkich pilotów i właścicieli statków powietrznych, bowiem dzięki niemu można się dowiedzieć na co zwracać uwagę podczas zawierania umowy ubezpieczenia, a także jakie ubezpieczenia lotnicze funkcjonują w Polsce. Gwarantujemy, że każdy dowie się o czymś nowym, lub czymś o czym zapomniał.

XVI Forum Bezpiecznego Latania odbyło się 22 czerwca na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. W tej edycji, mówiliśmy o rzeczach nieoczywistych, ale krytycznie ważnych. Raz w tygodniu publikujemy jeden materiał z Forum. Zapraszamy!

XVI FBL: „Każdy ubezpieczyć może, trochę lepiej lub trochę gorzej…” – prezentacja Krzysztofa Błaszkiewicza

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony