Pozorna zgoda MON na korzystanie lotniska w Zegrzu Pomorskim i sprzeczne informacje prasowe

Lądowisko Koszalin-Zegrze Pomorskie (fot. Przemysław Wiśniewski)

Jak poinformował Aeroklub Koszaliński, ostatnimi dniami pojawiła się informacja zamieszczona przez Rzecznika Prasowego Koszalina, jako żeby MON wydało zgodę na korzystanie z Lotniska w Zegrzu Pomorskim Aeroklubowi Koszalińskiemu a Aeroklub rzekomo zataił ten fakt i nie podpisał umowy z MON.

"Na pierwszy rzut oka brzmi to dziwnie, bo dlaczego Aeroklub mający w obecnej chwili poważne problemy finansowe z uwagi na całkowite zatrzymanie funkcjonowania oraz problem z hangarowanie samolotów i szybowców miałby opóźniać podpisanie umowy na korzystanie z lotniska i działać przeciwko własnym interesom? Sprawa nie jest tak oczywista, jak przedstawił to rzecznik, niestety sporo tutaj niejasnych zachowań" – czytamy w komunikacie zamieszczonym przez Aeroklub Koszaliński.

Aeroklub Koszaliński opublikował też sprostowanie, które zamieszczamy poniżej:

"Aeroklub Koszaliński nie zataił, jak sugeruje Pan Rzecznik Prasowy Koszalina, pisma z 13-go Maja. MON odpowiedziało nam 13-go Maja, że udzielą nam zgodę na pozostanie na lotnisku w Zegrzu Pomorskiem do 15-go października w celu dokończenia sezonu bazy PPOŻ oraz zakończenia szkoleń szybowcowych. Warunkiem tej zgody był fakt przejęcia przez RZI obiektu. RZI natomiast robiło wszystko, żeby to przejęcie przedłużyć i ani RZI ani 17WOG nie podpisało z Aeroklubem stosownej umowy. Co więcej Aeroklub Koszaliński dostał szereg pism zakazujących nam użytkowanie obiektu a nawet zakazujący użytkowania nazwy „Aeroklub Koszaliński – Lotnisko Zegrze Pomorskie”!!! Załączam wybrane pisma. Na tą chwilę Pan Rzecznik Prasowy Koszalina zasugerował opinii publicznej jako że Aeroklub sam zadziałał na swoją szkodę, co jest nieprawdą. Z jednej strony otrzymaliśmy pismo od MON mówiące o tym, że udostępnią nam lądowisko a z drugiej szereg pism kategorycznie zakazujących użytkowania tego terenu, byliśmy też straszeni, że w razie nie wyniesienia całego mienia oraz nie rozebrania budynku bazy PPOŻ zostaniemy obciążeni kosztami utylizacji tego mienia."

Pismo z 13 lipca 2020 r.:

Pismo z 19 sierpnia 2020 r.:


Przeczytaj również:
Czy uda się odzyskać lotnisko Zegrzu Pomorskim?
Razem dla lotniska w Zegrzu Pomorskim
Lotnisko w Zegrzu Pomorskim zamknięte
Co dalej z lotniskiem w Zegrzu Pomorskim? Głosy wokół tematu
Walka o przywrócenie bazy lotniczej w Zegrzu Pomorskim

Źródło: Aeroklub Koszaliński
comments powered by Disqus