Razem dla lotniska w Zegrzu Pomorskim

Lotnisko w Zegrzu Pomorskim (fot. UM Koszalin)

Jak poinformował Urząd Mielski w Koszalinie, w dniu 11 września br. wysłany został apel do Ministra Obrony Narodowej ws. funkcjonowania lotniska w Zegrzu Pomorskim i działalności statutowej Aeroklubu Ziemi Koszalińskiej oraz Aeroklubu Koszalińskiego.

Apel Podpisali: Piotr Jedliński – Prezydent Koszalina, Jan Kuriata – Przewodniczący Rady Miejskiej w Koszalinie, Marian Hermanowicz – Starosta Koszaliński oraz Zbigniew Grabarek – Przewodniczący Rady Powiatu Koszalińskiego.

Przypomnijmy, że w związku w przejęciem terenu lotniska w Zegrzu Pomorskim przez wojsko dniu 22.06.2020 r. wydano NOTAM zamykający lądowisko dla obcych statków powietrznych. Po wielu latach Aeroklub Koszaliński musiał pożegnać się z lotniskiem w Zegrzu Pomorskim, a mieszkańcy regionu z cywilnym lądowiskiem. Koszalińskie okno na świat zostało zamknięte.

Na profilu facebookowym możemy przeczytać kometrarz Aeroklubu Koszalińskiego dot. apelu z 11 września: "Lepsza "musztarda po obiedzie" niż żadna. Infrastruktura lotniskowa m.in. zaplecze dla pilotów i obsługi technicznej samolotów gaśniczych dromader zostało już zniszczone, hangary opustoszały. Teraz zapewne czas na likwidację bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Panie Prezydencie gdzie Pan był do tej pory jak wołaliśmy o pomoc?!".

Poniżej zamieszczamy apel do Ministra Obrony Narodowej ws. funkcjonowania lotniska w Zegrzu Pomorskim:
Przeczytaj również:
Lotnisko w Zegrzu Pomorskim zamknięte
Co dalej z lotniskiem w Zegrzu Pomorskim? Głosy wokół tematu
Walka o przywrócenie bazy lotniczej w Zegrzu Pomorskim

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus