To już koniec lotnictwa w Koszalinie – Zegrze Pomorskie ostatecznie zamknięte

Lotnisko w Zegrzu Pomorskim (fot. UM Koszalin)

Dnia 18.11.2020 r. odbyło się spotkanie pomiędzy przedstawicielami Wojska Polskiego, Miasta Koszalina oraz Aeroklubu Koszalińskiego.

Jak zostaliśmy poinformowani przez stronę wojskową – Wojsko nie przewidywało i nie przewiduje żadnej funkcji lotniczej na terenie lotniska w Zegrzu Pomorskim. Ta decyzja jest jasna i niezmienna. Aktualnie toczy się procedura wyrejestrowania lądowiska EPKZ z rejestru lotnisk i lądowisk – mówią przedstawiciele Aeroklubu Koszalińskiego.

Rozwiewając wszystkie niejasności powstałe na skutek niedawnych publikacji ze strony polityków z Miasta Koszalin, rozwiewając nadzieję lotników i interesantów przylatujących do Zegrza Pomorskiego Aeroklub Koszaliński wyjaśnia i ostatecznie informuje, że na lądowisku w Zegrzu Pomorskim nie ma i już nigdy nie będzie możliwości lądowania statkami powietrznymi włącznie z samolotami gaśniczymi oraz transportowymi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Aeroklub Koszaliński dziękuje Koszalinianom za niesamowite chwile przeżyte razem na corocznych piknikach lotniczych oraz podczas kursów szybowcowych. Były to niezapomniane chwile jednak dla Koszalina to już koniec lotnictwa.


Przeczytaj również:
Lotnisko Zegrze Pomorskie znika z rejestru lotnisk i ewidencji lądowisk
Pozorna zgoda MON na korzystanie lotniska w Zegrzu Pomorskim i sprzeczne informacje prasowe
Czy uda się odzyskać lotnisko Zegrzu Pomorskim?
Razem dla lotniska w Zegrzu Pomorskim
Lotnisko w Zegrzu Pomorskim zamknięte
Co dalej z lotniskiem w Zegrzu Pomorskim? Głosy wokół tematu
Walka o przywrócenie bazy lotniczej w Zegrzu Pomorskim

Źródło: Aeroklub Koszaliński
comments powered by Disqus