Przejdź do treści
Lądowisko Koszalin-Zegrze Pomorskie (fot. Przemysław Wiśniewski)
Źródło artykułu

Lotnisko Zegrze Pomorskie znika z rejestru lotnisk i ewidencji lądowisk

Jak poinformował Aeroklub Koszaliński,w ostatnich dniach pojawiła się informacja zamieszczona przez Rzecznika Prasowego Koszalina, że MON wydało zgodę na korzystanie z Lotniska w Zegrzu Pomorskim Aeroklubowi Koszalińskiemu, a Aeroklub rzekomo zataił ten fakt i nie podpisał umowy z MON.

Aktualnie rozgrywa się kolejny akt tej sprawy. Niniejszym publikujemy informacje , które pojawiły sie na profilu Lotnisko Zegrze Pomorskie na portalu społecznościowym Facebook:

24 wrześmia 2020 r. Rejonowy Zarząd Infrastruktury (można w uproszczeniu powiedzieć że MON) złożył pismo do Urzędu Lotnictwa Cywilnego o WYKREŚLENIE Zegrza Pomorskiego z rejestru lądowisk. Czyżby fejkiem okazały się informacje które pojawiły się jakiś czas temu w regionalnych serwisach informacyjnych  m.in. "Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) przychyliło się do prośby, wskazując, że udostępnienie nieruchomości wojskowej  będzie możliwe po uzgodnieniu warunków jej wykorzystania w sposób niekolidujący z realizacją zadań przez Siły Zbrojne RP"?

Czy to błąd w przesyle informacji między MON a podlegającymi pod niego komórkami?


Pismo wysłane przez Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Szczecinie do Pani Moniki Piotrowskiej, Radnej Gminy Świeszyno:

 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony