Przejdź do treści
Źródło artykułu

Stop Aviation Mobbing

Artykuł "Mobbing czyli przegrani na starcie", opublikowany zaledwie kilka dni temu, wywołał ogromne poruszenie. Kilkoro czytelników podzieliło się do tej pory swoimi własnymi historiami dotyczącymi dyskryminacji i zachowań noszących znamiona mobbingu, występującymi w instytucji zapewniającej służby żeglugi powietrznej. Historiami niekiedy naprawdę przerażającymi. To dowodzi, że opisywany przeze mnie problem jest aktualny i nie może być ignorowany. Nie możemy bagatelizować powagi sytuacji, zwłaszcza tam, gdzie priorytetem jest bezpieczeństwo. Dlatego uważam, że nadszedł czas na zmiany!

Zachęcam wszystkich do kontaktu i dzielenia się swoimi doświadczeniami. Chcę podkreślić, że zapewniamy pełną dyskrecję - każda korespondencja trafi bezpośrednio do mnie, a żadna informacja nie zostanie opublikowana ani przekazana dalej bez wyraźnej i jednoznacznej zgody jej autora. Ważne jest też to, by był możliwy kontakt z autorką lub autorem. By dopytać, by poznać szczegóły, by lepiej zrozumieć, by wesprzeć. Wiem, jako autor tekstu "Mobbing czyli przegrani na starcie”, ale przede wszystkim jako były pracownik PAŻP, kontroler ruchu lotniczego z ponad 20-letnim stażem, jak istotne jest poczucie dyskrecji i emocjonalnego bezpieczeństwa, zwłaszcza w trakcie zatrudnienia.  Ponownie - dyskrecja to priorytet.

Jednocześnie chcę podkreślić, że niniejsza inicjatywa nie jest próbą szkalowania jakiejkolwiek instytucji lotniczej. Dzisiaj, patrząc na swoją historię i na to co dalej dzieje się w organizacji, którą znam, czuję, że mam moralny obowiązek do zabrania głosu i podjęcia działań dla naszego wspólnego, prawdziwego bezpieczeństwa.

Przykłady, nie tylko z Polski, pokazują, że Just Culture, SMS, w tak wielowymiarowych i złożonych problemach z jakimi zmaga się domena lotnicza, nadal nie działają tak jak tego potrzebujemy. Dla nas, dla dobra pasażerów, dla wszystkich. Dlatego, o pomoc w realizacji tego trudnego i może zadania poprosiłem niezależny portal dlapilota.pl. 

Mam nadzieję, że wspólnie będziemy w stanie przekształcić nasze doświadczenia w rzeczywistą zmianę, nie tylko w ramach jednej firmy, ale także na poziomie ogólnym - w walce z mobbingiem nie tylko w lotnictwie, ale również w innych branżach. Nadszedł najwyższy czas na zatrzymanie spirali destrukcyjnej przemocy. Razem jesteśmy silniejsi i możemy stawić czoła temu problemowi. Zachęcam do kontaktu.

Kontakt do autora: StopAviationMobbing@dlapilota.pl


Polecam również: 

Rzecz jasna, sprawa nieoczywista, czyli czy to już mobbing? A może „zwykłe” nękanie?
Single European Situation
Czy to już mobbing?
Mobbing czyli przegrani na starcie
 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony