Przejdź do treści
Mobbing czy gnębienie?
Źródło artykułu

Rzecz jasna, sprawa nieoczywista, czyli czy to już mobbing? A może „zwykłe” nękanie?

W listopadzie, zeszłego roku portal dlapilota.pl opublikował artykuł "Mobbing czyli przegrani na starcie". Tekst wywołał żywiołowe reakcje, a skala problemu okazała się większa niż przypuszczaliśmy.

Nie ma wątpliwości, że problem istnieje. Przeczytaliśmy historie ludzi, którzy zmagają się lub zmagali z mobbingiem. Poznaliśmy ludzi wykonujących odpowiedzialne zawody lotnicze a pozostawionych bez wsparcia i pomocy, niestety także ze strony pracodawców.

Wciąż dyskutujemy na temat naszych działań, w imieniu Was, w imieniu dobrze pojętego i realnego bezpieczeństwa. W międzyczasie przekazujemy Wam kolejną, infografikę opartą na artykułach naukowych. Być może fakty w nich zawarte pomogą Wam rozpoznać czy stykacie się lub zmagacie się z mobbingiem, czy „po prostu” gnębieniem czy nękaniem.

Mobbing czy nękanie. Infografika: Maciej Szczukowski

Mobbing, nękanie a może gnębienie? Autor inforgrafiki: Maciej Szczukowski.

W poprzednich infografikach, przywołaliśmy definicję mobbingu poprzez etapy jego rozwoju jak również tę nieoczywistą granicę pomiędzy mobbingującymi a mobbingowanymi. Jak nie miałeś/-aś okazji się z nimi zapoznać, to polecamy kliknięcie.

Jednocześnie chcę podkreślić, że niniejsza inicjatywa nie jest próbą szkalowania jakiejkolwiek instytucji lotniczej

Przykłady, nie tylko z Polski, pokazują, że Just Culture, SMS, w tak wielowymiarowych i złożonych problemach z jakimi zmaga się domena lotnicza, nadal nie działają tak jak tego potrzebujemy. Dla nas, dla dobra pasażerów, dla wszystkich. Dlatego, o pomoc w realizacji tego trudnego i może zadania poprosiłem niezależny portal dlapilota.pl.

Mam nadzieję, że wspólnie będziemy w stanie przekształcić nasze doświadczenia w rzeczywistą zmianę, nie tylko w ramach jednej firmy, ale także na poziomie ogólnym - w walce z mobbingiem nie tylko w lotnictwie, ale również w innych branżach. Nadszedł najwyższy czas na zatrzymanie spirali destrukcyjnej przemocy. Razem jesteśmy silniejsi i możemy stawić czoła temu problemowi. Zachęcam do kontaktu.

Kontakt do autora: StopAviationMobbing@dlapilota.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony