Przejdź do treści
Źródło artykułu

Czy to już mobbing?

Miesiąc temu portal dlapilota.pl opublikował tekst "Mobbing czyli przegrani na starcie". Tekst wywołał żywiołowe reakcje, przeprowadziliśmy kilka dyskusji, odpowiedzieliśmy na wszystkie wiadomości przesłane na adres stopaviationmobbing@dlapilota.pl

Nie ma wątpliwości, że problem istnieje. Przeczytaliśmy historie ludzi, którzy zmagają się lub zmagali z mobbingiem. Poznaliśmy ludzi wykonujących odpowiedzialne zawody lotnicze a pozostawionych bez wsparcia i pomocy, niestety także ze strony pracodawców.

Historie, które poznaliśmy zmotywowały nas do baczniejszego studiowania pojęcia i zjawiska mobbingu. Okazuje się, wbrew temu co napisałem w tekście miesiąc temu, że poza systemem prawnym naukowy opis mobbingu, jego mechanizmów, powodów i skutków, jest zaskakująco szczegółowy.

Wciąż dyskutujemy na temat naszych działań, w imieniu Was, w imieniu dobrze pojętego i realnego bezpieczeństwa. W międzyczasie przekazujemy Wam dwie infografiki oparte na artykułach naukowych. Być może fakty w nich zawarte pomogą Wam rozpoznać czy stykacie się lub zmagacie się z mobbingiem.

6 etapów mobbingu

Mobbingujący i mobbingowani

Działamy dalej i zachęcamy do dzielenia się swoimi historiami. Codziennie sprawdzamy i czytamy wiadomości trafiające do skrzynki pod adresem stopaviationmobbing@dlapilota.pl

Polecam również: Rzecz jasna, sprawa nieoczywista, czyli czy to już mobbing? A może „zwykłe” nękanie?

I przypominamy: dyskrecja jest dla nas najwyższym priorytetem!

Polecam również: 

Rzecz jasna, sprawa nieoczywista, czyli czy to już mobbing? A może „zwykłe” nękanie?
Single European Situation
Czy to już mobbing?
Stop Aviation Mobbing
Mobbing czyli przegrani na starcie
 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony