Kolejna odsłona batalii z hałasem lotniczym z Lotniska Babice
W mediach trwa ofensywa jaką prowadzi stowarzyszenie pod nazwą „Ciche niebo nad Warszawą” dot. hałasu jaki generuje lotnisko położone na stołecznym Bemowie.
W dniu 27 maja br. mieliśmy kolejną odsłonę tej batalii w mediach. Jednym z tematów wczorajszego programu telewizyjnego "Sprawa dla reportera" był hałas powodowany przez samoloty lecące po kręgu lotniska na Bemowie.
Mieszkańcy kilku warszawskich dzielnic mają problem z uciążliwą działalnością lotniska na warszawskim Bemowie. Jak twierdzą mieszkańcy, władze lotniska nie przestrzegają ograniczenia liczby dziennych lotów. Według pokrzywdzonych, zamiast stu, odbywa się kilkaset lotów dziennie – od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. Ponadto odbywają się one poniżej dozwolonego pułapu, tuż nad domami mieszkańców, co generuje ogromny hałas i stwarza niebezpieczeństwo. W programie, oprócz mieszkańców, wystąpił Zbigniew Franczak ze Stowarzyszenia "Ciche niebo nad Warszawą".
Przypomnijmy, że miejsce obecnego lotniska użytkowane było jako lądowisko dla samolotów rosyjskich i niemieckich. Po 1918 roku było jedną z siedzib Instytutu Badań Techniki Lotniczej (IBTL) przekształconego następnie w Instytut Techniczny Lotnictwa. Lotnisko powstało po II wojnie światowej na tzw. Szwedzkich Górach pomiędzy fortem Bema a Boernerowem poza granicami Warszawy (w tym okresie był to teren znajdujący się w gminie Blizne z siedzibą w Starych Babicach, stąd nazwa lotniska) – Warszawa-Babice.
W powtórce programu, od 23:00 minuty, można zobaczyć komu i dlaczego znów przeszkadza lotnisko na Bemowie – LINK.
Przeczytaj również:
Komu i dlaczego przeszkadza lotnisko na Bemowie? Czy rzeczywiście chodzi o dobro mieszkańców?
Propozycje zmian dla i wokół lotniska Warszawa Babice EPBC
Warszawa-Babice jak węzeł gordyjski? Co będzie dalej z lotniskiem na Bemowie
Ciche niebo, piękne bloki...
Zorganizowane działania lobbystyczne na rzecz ograniczenia działalności lotniska Warszawa Babice
Działalność lotniska Babice zachowana w dotychczasowej formule? Stanowisko MSWiA w sprawie...
Komentarze