Przejdź do treści
Lądowisko w Rogóżnie - marzec 2023 r. (fot. Lotnicze Stowarzyszenie Ziemi Łańcuckiej w Rogóżnie)

Współpraca dwóch Stowarzyszeń na lądowisku w Rogóżnie. Zapowiedziano podpisanie porozumienia

Lotnicze Stowarzyszenie Ziemi Łańcuckiej w Rogóżnie, które działa na rzecz propagowania i organizowania sportu lotniczego w regionie, skupia wokół siebie około trzydziestu lotników i sympatyków lotnictwa.

Ten Klub Sportowy zyskał rozpoznawalność dzięki piknikom i zawodom lotniczym oraz innym działaniom na rzecz krzewienia sportu lotniczego wśród mieszkańców.

Od listopada 2021 roku informowaliśmy o tym, że Stowarzyszenie nie mogło się m.in. doprosić zawarcia kilkuletniej, a nie tylko rocznej, umowy dzierżawy lądowiska, które znajduje się na terenach Gminy Łańcut.

Lądowisko to obejmuje również obszar w który przez lata Stowarzyszenie inwestowało własne środki. W ciągu kilku a w zasadzie można powiedzieć, że kilkunastu lat użytkowania, włożyło mnóstwo pracy i środków w adaptację tego terenu do celów lotniczych.

Lotnicze Stowarzyszenie Ziemi Łańcuckiej w Rogóżnie szacujemy swój wkład na kilkaset tys. złotych. Ma również bardzo duży wkład w środowisku w propagowaniu sportów lotniczych i promocji tego regionu. Co więcej, można stwierdzić, że to dzięki jego aktywnej działalności ten temat w ogóle jest omawiany.

W dniu 24 marca podczas sesji Rady Gminy Łańcut, została przegłosowana uchwała, która daje w dzierżawę teren pod lądowisko dla Stowarzyszenia Dedal na okres 15 lat. Z kolei Stowarzyszenia Dedal deklaruje dalsze inwestowanie i rozwój lądowiska. Jeśli zostanie z nimi podpisana umowa, deklarują się równocześnie podpisać umowę ze Lotnicze Stowarzyszenie Ziemi Łańcuckiej w Rogóżnie na taki sam okres jaki będzie obowiązywać ich umowa z gminą.

Andrzej Paluch, Prezes Lotniczego Stowarzyszenia Ziemi Łańcuckiej w Rogóżnie tak mówił po sesji Rady Gminy Łańcut: "Chcemy tutaj bardzo serdecznie podziękować Radnemu Janowi Kiełb za to, że dzięki jego zdecydowanej i bardzo merytorycznej argumentacji, nasze interesy jako Stowarzyszenia również zostały uwzględnione. Dyskusja można powiedzieć w zasadzie skupiła się na tym. Kilku Radnych poparło argumentację Radnego Janka. Chcemy im również osobowo podziękować, Radnej Pani Bernadecie Ruszel, Radnemu Panu Sławomirowi Kluz i Radnemu Panu Ryszardowi Krauz. Ci Państwo również widzieli potrzebę wspomnienia o nas w umowie. Czyli zgadzają się z tym, że wnieśliśmy wkład w już istniejące lądowisko i zapewne doceniają nasz dorobek jako stowarzyszenia – klubu sportowego. Jak się można było również spodziewać nie wszyscy są nam przychylni. Dwoje Radnych uznało za zbędne a nawet niewskazane, aby jakakolwiek wzmianka o nas miała miejsce. Smutne to ale niestety prawdziwe.".

Jak więc wyglądają sprawy? W ciągu 21 dni Lotnicze Stowarzyszenie Ziemi Łańcuckiej w Rogóżnie ma zawrzeć porozumienie z Dedalem i załączyć je do umowy dzierżawy.

Mamy nadzieję, że te wszystkie przepychanki w końcu się zakończą a my będziemy mogli zająć się wypełnianiem swoich zadań statutowych. Tym bardziej, że sezon lotniczy można powiedzieć już trwa – dodaje Andrzej Paluch.


Przeczytaj również:
Rogóżno: marzenie o Małej Dolinie Lotniczej
Plany sprzedaży terenu lądowiska Lotniczego Stowarzyszenia Ziemi Łańcuckiej w Rogóżnie
Co dalej w sprawie planów sprzedaży terenu lądowiska Lotniczego Stowarzyszenia Ziemi Łańcuckiej w Rogóżnie
Stowarzyszenie lotnicze vs. lokalny samorząd, czyli komu przeszkadzają entuzjaści lotnictwa…
Co będzie dalej z lądowiskiem w Rogóżnie?

FacebookTwitterWykop

Nasze strony