Przejdź do treści
Źródło artykułu

Rogóżno: marzenie o Małej Dolinie Lotniczej

Na Podkarpaciu bogate są tradycje lotnicze, czego współczesnym przejawem jest utworzony kilkanaście lat temu klaster Dolina Lotnicza. Są też miłośnicy lotnictwa, którzy rozwijają swoją pasję w lokalnych środowiskach.

Lotnicze Stowarzyszenie Ziemi Łańcuckiej w Rogóżnie Klub Sportowy zyskało rozpoznawalność dzięki piknikom i zawodom lotniczym oraz innym działaniom na rzecz krzewienia sportu lotniczego wśród mieszkańców.

Niestety, pasjonaci z Rogóżna twierdzą, że władze Gminy Łańcut nie sprzyjają działaniom Klubu. Nie mogą się m.in. doprosić zawarcia kilkuletniej, a nie tylko rocznej, umowy dzierżawy lądowiska, które znajduje się na terenach gminnych. Sygnalizują ponadto, że gmina nie skorzystała z szansy na rozwinięcie wokół lądowiska biznesu lotniczego z udziałem światowych firm.

W audycji "Sprawa w Toku" Polskie Radio Rzeszów wyemitowało reportaż Iwony Piętak "Marzenie o Małej Dolinie Lotniczej", a w dyskusji wypowiedzieli się Andrzej Paluch prezes Lotniczego Stowarzyszenia Ziemi Łańcuckiej w Rogóżnie Klub Sportowy, Jan Kiełb sołtys Rogóżna, Wójt Gminy Łańcut Jakub Czarnota, pilot samolotowy i były prezes Aeroklubu Rzeszowskiego Marek Kachaniak oraz ekonomista Artur Chmaj.

Zapraszamy do wysłuchania audycji Iwony Piętak na stronie www.radio.rzeszow.pl


Jak poinformowało Lotnicze Stowarzyszenie Ziemi Łańcuckiej w Rogóżnie, wsparcia Klubowi udzielił Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, który niedawno zapoznał się z działalnością członków LKZŁ i jest głęboko przekonany o istotnym znaczeniu takich inicjatyw i konieczności ich wspierania. W związku z tym wysłał 29.10.2021 r. do Jakuba Czarnoty, Wójta Gminy Łańcut pismo, w którym zwraca się o "przeanalizowanie możliwości współpracy ze wspomnianym stowarzyszeniem i udzieleniem jego członkom wszelkiej możliwej, z punktu widzenia Gminy i obowiązujących przepisów, pomocy". Więcej TUTAJ.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony