Podlascy przedsiębiorcy apelują w sprawie pełnego uruchomienia lotniska na Krywlanach

Lotnisko Białystok-Krywlany - widok na pas startowy zza skrzydła samolotu (fot. Marcin Jakowiak / UM Białystok)

Jak poinformował Urząd Miasta Białystok, członkowie Podlaskiego Klubu Biznesu apelują do władz województwa oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku o merytoryczne wsparcie i dialog w sprawie pełnego uruchomienia lotniska na Krywlanach. Oficjalne stanowisko zostało przekazane regionalnym władzom, Lasom Państwowym i mediom pod koniec kwietnia.

Apel podlaskich przedsiębiorców – sygnowany przez prezesa Podlaskiego Klubu Biznesu Wojciecha Strzałkowskiego, wiceprezesa Zarządu Ryszarda Iwaszkiewicza i przewodniczącego Konwentu Stanisława Łuniewskiego – to głos lokalnych firm, którym zależy na rozwoju miasta Białystok i regionu.

Biznesmeni w ten sposób wspierają uruchomienie pasa startowego na Krywlanach. Postrzegają tę inwestycję jako jedyną szansę na lotnisko w Białymstoku i województwie podlaskim. Ich zdaniem brak lotniska hamuje rozwój tego miasta i regionu. Utrudnia powstawanie nowych miejsc pracy, rozwój przedsiębiorczości oraz zakładanie nowych firm z kapitałem krajowym i zagranicznym.

Jak zaznaczają w swoim piśmie, brak dostępności transportowo-lotniczej ma negatywny wpływ nie tylko na lokalną gospodarkę, ale także ogranicza rozwój osobisty, zawodowo-menedżerski i turystyczny. Pod tym względem w opinii przedsiębiorców Białystok jest niechlubnym wyjątkiem w skali kraju.

Uruchomienie pasa startowego na Krywlanach może zmienić ten fatalny stan i stworzyć możliwości rozwoju, jakie mają mieszkańcy innych miast Polski. Do tego potrzebny jest dialog i merytoryczne wsparcie władz oraz wszystkich instytucji, od których zależy powodzenie tej inwestycji.

Agnieszka Błachowska


Przeczytaj również:
Mieszkańcy Białegostoku chcą lotniska na Krywlanach
Białystok: z firmą lotniczą o możliwościach rozwoju lotniska Krywlany
Białystok: debata ws. lotniska Krywlany; władze za wycinką drzew, społecznicy przeciw
Białystok: "Tylko lotnisko na Saharze nie wywołałoby protestów"
Wycinka drzew na Krywlanach. Polska 2050 wystapiła do urzędu miejskiego o raport
Białystok liczy na uruchomienie lotów z Krywlan na części pasa startowego
Białystok: lotnisko pod znakiem zapytania. Lasy Państwowe zaskarżyły decyzję o wycinkach drzew
Las Solnicki. Gorąco wokół lotniska
Białystok: petycja do władz miasta ws. wycinki lasu wokół lotniska Krywlany
Białystok: jest decyzja w sprawie lotniska na Krywlanach

Źródło: UM Białystok
comments powered by Disqus