Przejdź do treści
AviationEduSunday Jola Wołosz
Źródło artykułu

AviationEduSunday: “Common mistakes on frequency” - opowiada Jola Wołosz

31 lipca 2022 r. odbył się AviationEduSunday, czyli Safety Course i Forum Bezpiecznego Latania w jednym wydarzeniu. Spotkanie było bezpłatną internetową formułą obu cykli i niosło ze sobą wartość edukacyjną oraz formę odświeżenia wiedzy adresowaną do wszystkich pilotów i uczniów pilotów.

Celem AviationEduSunday jest promocja bezpiecznego latania, a w jego organizację zaangażowały się firmy GSA Aviation, M-Air Poland oraz portal dlapilota.pl Całość obejmowała 19 tematycznych lotniczo i bardzo merytorycznych 20-minutowych wykładów, które prowadzili m.in. piloci, ratownicy medyczni, lekarze, instruktorzy, kontrolerzy, informatorzy FIS, a także ornitolog, klimatolog, egzaminatorzy i przedstawiciele ULC.

W kolejnym odcinku cyklu, zapraszamy do obejrzeniu wykładu "Common mistakes on frequency" Joli Wołosz, która jest kontrolerką ruchu lotniczego, pilotem samolotowym i śmigłowcowym.

Podczas swojego wystąpienia prowadząca przybliżyła kwestię częstych błędów w komunikacji oraz sposobów ich poprawy. Opowiadała jak poprawnie składać meldunek, akcentowała podstawowe informacje, jakie powinny być w nim zawarte oraz przypomniała, jak należy mówić, żeby transmisja była krótka i precyzyjna.

W dalszej części, omówiła kwestię używania właściwej frazeologii, przekazywania w przejrzysty sposób przez pilota jego zamiarów, a także monitorowania transmisji pod kątem jej nakładania się z innymi korespondencjami. Na koniec, jak zawsze (to nie pierwszy wykład Joli ;-) zachęcała do szlifowania "aviation english" samodzielnie, a jak brakuje motywacji to na kursach.

Materiał jest bardzo treściwy i warto się z nim zapoznać. Całość trwa tylko 14 min i 07 sek.  

Prezentowane materiały są udostępniane bezpłatnie, a zarówno organizatorzy nagrań jak i sami prowadzący szkolenia namawiają do ich rozpowszechniania.

Serdecznie zapraszamy!

AviationEduSunday: “Common mistakes on frequency” - opowiada Jola Wołosz

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony