Wodnosamoloty, pasja i europejskie niebo – anglojęzyczny odcinek podcastu "Strefa śmierci. Jak w niej nie zostać?"
Spotkania z lotnictwem w formie podcastu „Strefa śmierci – jak w niej nie zostać" to efekt pasji i doświadczeń życiowych ich autora, Piotra Zagubienia. Seria powstała z miłości do mikrofonu, czytelnictwa, zdobywania wiedzy i bezpieczeństwa. Prowadzący zadaje pytania, które nurtują pilotów oraz te, które powinny się pojawić w strefie śmierci, ale ich tam nie ma.
W podcaście usłyszycie rozmowy z pilotami, instruktorami oraz członkami obsługi naziemnej, którzy dbają o bezpieczeństwo operacji lotniczych. Poruszone zostaną tematy szkoleń, a także rozwoju zawodowego. Przeprowadzone zostaną rozmowy z partnerami pilotów, dietetykami, fizjoterapeutami i psychologami, bo bezpieczeństwo zaczyna się już na ziemi.
Podcast będzie publikowany co tydzień, w każdy czwartek o godzinie 10:00 UTC, na popularnych platformach podcastowych. Jest skierowany do młodych adeptów lotnictwa, ale powinien także zainteresować doświadczonych pilotów.
W dzisiejszym odcinku usłyszycie m.in.
- Czy lotnictwo wodne ma szansę rozwinąć skrzydła w Europie?
- Czym różni się lądowanie na tafli jeziora od przyziemienia na asfalcie?
- Jak wygląda szkolenie i codzienna operacja lotnicza na wodzie?
- Z jakimi wyzwaniami mierzą się piloci hydroplanów?
- Co daje członkostwo w European Seaplane Association?
- Jak wygląda przyszłość lotnictwa wodnego w Europie?
To świetna okazja, aby posłuchać ciekawej rozmowy w języku angielskim – zarówno dla pasjonatów, jak i tych, którzy planują zdobyć uprawnienia do latania na wodzie.
O sektorze wodnosamolotów w Europie odpowiada Benny – doświadczony pilot konstrukcji tego typu oraz współzałożyciel European Seaplane Association.
Dzisiejszy odcinek wymaga poświecenia niecałej godziny wolnego czasu, ale będą to dobrze spożytkowane chwile. Zapraszamy gorąco!
Prowadzący:
Piotr Zagubień - pilot turystyczny, chemik i ratownik medyczny z wykształcenia. Pracował w zespole ratownictwa medycznego na warszawskim Okęciu.
Jako pilot turystyczny nieustannie szuka nowej wiedzy i rozwija swoje umiejętności. Obecnie w trakcie szkolenia do licencji zawodowej. Używa swojego głosu do nagrań lektorskich, co jak akcentuje, sprawia mu ogromną frajdę.
Gość:
Bernardo Tomea, 41, is a pilot, lawyer and economist. He is a co-founder and General Manager of the European Seaplane Association.
The European Seaplane Association represents the interests of the whole seaplane segment in Europe. It provides support and development opportunities for airlines, schools, clubs and individual pilots, GA and ultralight.
Podcast „Strefa śmierci – jak w niej nie zostać", odcinek 43 pt. „Wodnosamoloty, pasja i europejskie niebo – anglojęzyczny odcinek podcastu Strefa śmierci. Jak w niej nie zostać.” z Bernardo Tomea, można odsłuchać na platformie Spotify (LINK)
Czytaj również:
Spotkania z lotnictwem w formie podcastu – rozmowa z lekarzem orzecznikiem uprawnionym do wykonywania badań lotniczo-lekarskich
Spotkania z lotnictwem w formie podcastu, czyli jak piloci mogą komunikować się z mediami i co powinni wiedzieć o PR w kontekście lotniczym
Spotkania z lotnictwem w formie podcastu, czyli jaką dietę powinien stosować pilot?
Spotkania z lotnictwem w formie podcastu, czyli rozmowa z fizjoterapeutą pilotów wojskowych
Spotkania z lotnictwem w formie podcastu, czyli o tym, że droga od szybowca do wojskowego śmigłowca nie jest łatwa
Spotkania z lotnictwem w formie podcastu, czyli dlaczego strefy TSA/TRA to nie są nasi wrogowie
Spotkania z lotnictwem w formie podcastu, czyli jak powstają prognozy w biurze prognoz lotniczych
Spotkania z lotnictwem w formie podcastu, czyli specyfika lotów long-haul w USA
Spotkania z lotnictwem w formie podcastu, czyli czy doświadczony pilot może nadal być w strefie śmierci?



Komentarze