Przejdź do treści
Źródło artykułu

Spotkania z lotnictwem w formie podcastu – rozmowa z lekarzem orzecznikiem uprawnionym do wykonywania badań lotniczo-lekarskich

Spotkania z lotnictwem w formie podcastu „Strefa śmierci – jak w niej nie zostać" to efekt pasji i doświadczeń życiowych ich autora, Piotra Zagubienia. Seria powstała z miłości do mikrofonu, czytelnictwa, zdobywania wiedzy i bezpieczeństwa. Prowadzący zadaje pytania, które nurtują pilotów oraz te, które powinny się pojawić w strefie śmierci, ale ich tam nie ma.

W podcaście usłyszycie rozmowy z pilotami, instruktorami oraz członkami obsługi naziemnej, którzy dbają o bezpieczeństwo operacji lotniczych. Poruszone zostaną tematy szkoleń, a także rozwoju zawodowego. Przeprowadzone zostaną rozmowy z partnerami pilotów, dietetykami, fizjoterapeutami i psychologami, bo bezpieczeństwo zaczyna się już na ziemi.

Podcast będzie publikowany co tydzień, w każdy czwartek o godzinie 10:00 UTC, na popularnych platformach podcastowych. Jest skierowany do młodych adeptów lotnictwa, ale powinien także zainteresować doświadczonych pilotów.

Dzisiejszy odcinek wymaga poświecenia niewiele ponad godziny wolnego czasu, ale będą to dobrze spożytkowane chwile. Zapraszamy gorąco!


Prowadzący: 

Piotr Zagubień - pilot turystyczny, chemik i ratownik medyczny z wykształcenia. Pracował w zespole ratownictwa medycznego na warszawskim Okęciu.

Jako pilot turystyczny nieustannie szuka nowej wiedzy i rozwija swoje umiejętności. Obecnie w trakcie szkolenia do licencji zawodowej. Używa swojego głosu do nagrań lektorskich, co jak akcentuje, sprawia mu ogromną frajdę. 

Gość:

dr Jerzy Marek, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, lekarz i pilot samolotowy. Swoją przygodę z lotnictwem rozpoczął w 2015 r., obecnie jest posiadaczem licencji zawodowej i aktywnym instruktorem.

Poza podstawową specjalizacją lekarską w zakresie chorób wewnętrznych i diabetologii, połączył oba obszary swoich zainteresowania uzyskując certyfikat lekarza orzecznika medycyny lotniczej. 


Podcast „Strefa śmierci – jak w niej nie zostać", odcinek 8 z dr Jerzym Markiem, lekarzem - orzecznikiem uprawnionym do wykonywania badań lotniczo-lekarskich można odsłuchać na platformie Spotify (LINK)

Podcast Piotr Zagubień

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony