Przejdź do treści
Źródło artykułu

Michał Wieczorek Mistrzem Świata w Lataniu Precyzyjnym. Mamy też drużynowe złoto

W czwartek (25 sierpnia) na lotnisku Albi Le Séquestre we Francji podczas 25 Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym rozegrana została trzecia konkurencja nawigacyjna. To była dla 50 zawodników ostatnia konkurencja Mistrzostw.

Trasa trzeciego zadania nawigacyjnego wiodła w kierunku na południe od Albi do punktu początkowego. Piloci następnie podążali za 7 punktami zwrotnymi na zachód, pozostawiając Graulhet, a następnie Gaillac po prawej stronie. Podczas całej podróży musieli podążać za linią, znaleźć i umieścić 10 zdjęć na trasie. Zabiera się je przed zawodami i podaje w dowolnej kolejności w czasie przygotowania.

Trzecia trasa nawigacyjna

Zwycięzcą trzeciej konkurencji nawigacyjnej został Michał wieczorek (Polska) z wynikiem 74 punkty. Drugi wynik uzyskał David Černý (Czechy), który uzbierał 83 punkty. Trzecie miejsce w tym zadaniu wywalczył Krzysztof Wieczorek (Polska) z wynikiem 90 punktów.

Po podliczeniu punktów z trzech zadań nawigacyjnych i próby precyzyjnego lądowania Polak Michał Wieczorek zajął pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji indywidualnej i tym samym zachował tytuł Mistrza Świata w Lataniu Precyzyjnym. Jego wynik to 371 punktów. Tytuł Wicemistrza wywalczył Marcin Chrząszcz z wynikiem 387 punktów. Na trzecim miejscy podium stanął Petr Jonáš (Czechy) z wynikiem 442 punkty.

Pozostałe miejsca polskich pilotów w klasyfikacji generalnej: 5. miejsce – Kamil Wieczorek, 7. miejsce – Krzysztof Wieczorek, 9. miejsce – Marcin Skalik, 10. miejsce – Krzysztof Skrętowicz, 19. miejsce – Michał Bartler, 25. miejsce – Marek Kachaniak.

Polscy piloci wywalczyli również drużynowe złoto. a tytuł drużynowego Wicemistrza Świata w Pilotowaniu Precyzyjnym zdobyła Francja, a za nią Czechy! Pełne wyniki TUTAJ.

Gratulacje dla zwycięzców !


Przeczytaj również:
25 Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym
25 Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym – śledź na żywo trwającą rywalizację
Śledź na żywo drugą konkurencję nawigacyjną podczas 25 Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym
Śledź na żywo trzecią konkurencję nawigacyjną podczas 25 Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony