Przejdź do treści
25 Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym - przygotowania samolotu (fot. FFA- Fédération Française Aéronautique)
Źródło artykułu

Śledź na żywo trzecią konkurencję nawigacyjną podczas 25 Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym

W środę (24 sierpnia) na lotnisku Albi Le Séquestre we Francji podczas 25 Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym rozegrana została druga konkurencja nawigacyjna.

Ale przed lotem zawodnicy przechodzą szereg czynności przygotowawczych: przeszukiwanie toreb, wyjmowanie telefonu komórkowego i kierowanie się do pokoju kwarantanny, pieszczotliwie zwanego "więzieniem"! Tutaj każdy jest zajęty i odpoczywa najlepiej jak potrafi: książka, drzemka, sudoku czy rozciąganie. Koncentracja wzrasta o jeden poziom, gdy przychodzi czas na wyjście do sali przygotowawczej. Odbiór koperty, przygotowanie i trasa nawigacyjna, neurony naszych pilotów poddawane są próbie... Wtedy w palącym słońcu kierują się do samolotu, dokonują przeglądu przedlotowego i układają zdjęcia w celu rozpoznania na ich desce rozdzielczej. Gotowi wyruszają o zaplanowanej godzinie na nawigację, która trwa nieco ponad godzinę.

Po pierwszej konkurencji nawigacyjnej, która miała miejsce na zachód od Albi, podczas drugiego zadania piloci kierowali się na wschód, a następnie na południe. Po ominięciu Albi z lewej strony piloci mijali punkt startowy (SP), następnie 7 punktów zwrotnych (TP), by w końcu minąć punkt docelowy (FP).

25 Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym - trasa drugiej konkurencji nawigacyjnej (fot. FFA- Fédération Française Aéronautique)

Trasa drugiej konkurencji nawigacyjnej (fot. FFA- Fédération Française Aéronautique)

Po powrocie z trasy piloci udają się do dystrybutora paliwa, gdzie wolontariusze z klubu lotniczego Albi witają ich sprawnie i zawsze z uśmiechem. Gdy "logger" i dokumenty lotu zostaną odebrane przez organizatorów, są oni eskortowani (aby uniknąć kontaktu z zewnątrz) do pokoju odpraw.

Zwycięzcą drugiej konkurencji nawigacyjnej został Petr Jonáš (Czechy) z wynikiem 73 punkty. Drugi wynik uzyskał Alexis Fuchs (Francja), który uzbierał 92 punkty. Trzecie miejsce w tym zadaniu wywalczył Michał Wieczorek (Polska) z wynikiem 97 punktów.

Pozostałe miejsca polskich pilotów w drugiej konkurencji nawigacyjnej: 4. miejsce – Kamil Wieczorek, 5. miejsce – Marcin Chrząszcz, 6. miejsce – Krzysztof Wieczorek, 15. miejsce – Krzysztof Skrętowicz, 29. miejsce – Marcin Skalik, 34. miejsce – Marek Kachaniak, 36. miejsce – Michał Bartler.

Po trzech konkurencjach 25. Samolotowych Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym mamy wstępne wyniki dotychczasowej klasyfikacji generalnej! Marcin Chrząszcz z Wrocławia na prowadzeniu, Michał Wieczorek tuż za nim. W klasyfikacji dryżynowej polscy piloci zajmują drugie miejsce. Pełne wyniki na stronie www.wpfc2022.fr/results/

Dziś ostatnia konkurencja nawigacyjna! Zachęcamy do śledzenia live trackingu na stronie www.wpfc2022.fr/tracking/

Trzymam kciuki za Polskich pilotów. Mają jeszcze szansę wywrócić tabelę z wynikami do góry nogami.


Przeczytaj również:
25 Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym
25 Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym – śledź na żywo trwającą rywalizację
Śledź na żywo drugą konkurencję nawigacyjną podczas 25 Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony