Przejdź do treści
Źródło artykułu

25 Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym

W dniach od 22 do 27 sierpnia 2022 r. na lotnisku Albi Le Séquestre we Francji rozgrywane będą 25 Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym. W zawodach weźmie udział 50 pilotów reprezentujących 12 krajów.

W skład polskiej reprezentacji wchodzą: Michał Wieczorek startujący na samolocie C152 (znaki rejestracyjne SP-KWW), Michał Bartel (C152 - SP-AKO), Marcin Skalik (C152 - SP-KCH), Marek Kachaniak (C152 - SP-AKO), Krzysztof Wieczorek (C152 - SP-AKP), Kamil Wieczorek (C152 - SP-KWW), Marcin Chrząszcz (C152 - SP-KCH) oraz Krzysztof Skrętowicz (C152 - SP-AKP).

W poprzednich mistrzostwach, które zostały rozegrane w 2019 r. Polsce, w klasyfikacji generalnej zwyciężyli reprezentanci naszego kraju i to oni będą bronili mistrzostwa. Rywalami Polaków będzie sześciu czeskich pilotów, pięciu Norwegów, ośmiu Francuzów, a także reprezentanci Słowacji, Austrii, Niemiec, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Szwajcarii i Hiszpanii.

Celem pilotażu precyzyjnego jest ocena zdolności pilota do podążania określonym torem lotu w ustalonym czasie, przy jednoczesnym obserwowaniu obiektów na ziemi, a także wykonanie bezpiecznego lądowania samolotu w określonym miejscu, zarówno w normalnej konfiguracji, jak i w symulowanej awarii silnika.

Więcej informacji na temat 25 Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym, a także aktualną klasyfikację można znaleźć na stronie www.wpfc2022.fr

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony