Przejdź do treści
25 Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym - na lotnisku Albi Le Séquestre we Francji (fot. FFA - Fédération Française Aéronautique)
Źródło artykułu

25 Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym – śledź na żywo trwającą rywalizację

Od 22 sierpnia na lotnisku Albi Le Séquestre we Francji trwa rywalizacja podczas 25 Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym.

Jak zrelacjonował Marcin Chrząszcz, jeden z naszych reprezentantów, piloci trenowali na francuskim niebie od 4 dni. Tylko tyle czasu mieli, aby przyzwyczaić się do tutejszych map i krajobrazu. 

"Jest to nie lada wyzwanie, ponieważ mapy są od Michelin, czyli samochodowe! Nie znajdziemy na niej poziomic, czyli ukształtowania terenu, a jest on górzysty. Lasy są oznaczone bladym kolorem i niedokładnie. Jest za to pełno dróżek i strumyków oraz restauracji wyróżnionych gwiazdkami Michelin. Oblecieliśmy 3 trasy nawigacyjne. Trening lądowań przeprowadzaliśmy każdego dnia po 30 min na pilota. Był bardzo cenny w różnych warunkach atmosferycznych, zarówno w ciszy lub słabym czołowym wietrze, jak i w turbulentnym, termicznym powietrzu" – opowiadał Marcin Chrząszcz.

Piloci mają już za sobą konkurencję lądowań, w której najlepszy okazał się Karlsson Lars-Inge (Szwecja) z wynikiem 5 punktów. Drugi w tej konkurencji był Rabassa Yuri (Hiszpania) z wynikiem 18 punktów. Trzecie miejsce wywalczył Grubek Arnold (Niemcy). Jego wynik to 24 punkty.

Dziś zawodnicy rywalizują podczas pierwszej konkurencji nawigacyjnej. Trzymamy kciuki za polskich pilotów. Ich rywalizację można śledzić TUTAJ.


Przeczytaj również:
25 Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony