Port Lotniczy Łódź: Inauguracja bazy operacyjnej Adria Airways

Port Lotniczy Łódź: Inauguracja bazy operacyjnej Adria Airways (fot. Robert Zapędowski/Port Lotniczy Łódź)

29 marca odbyła się uroczysta inauguracja nowych połączeń z Łodzi do Amsterdamu 6 razy w tygodniu oraz Monachium 2 razy dziennie obsługiwanych przez linię Adria Airways. Jednocześnie na łódzkim lotnisku ruszyła baza operacyjna linii. Z tej okazji na lotnisku w Łodzi odbyła się konferencja prasowa, poczęstunek okolicznościowy tortem oraz symboliczne przecięcie wstęgi.

Gośćmi Portu Lotniczego w Łodzi byli Luka Rojsek - szef siatki połączeń Adria Airways, PK Sinha - dyrektor Międzynarodowego Centrum Usług Zakupowych Philips, Amit Lath - Prezes Sharda Group i Indyjsko - Polskiej Izby Gospodarczej oraz Mateusz Walasek, Radny Rady Miejskiej w Łodzi. Gospodarzem był Michał Marzec, Prezes Portu Lotniczego w Łodzi.


(fot. Robert Zapędowski / Port Lotniczy Łódź)

Wszyscy zgodnie podkreślali bardzo duże znaczenie nowych połączeń zwłaszcza dla biznesu z Łodzi i regionu:


(fot. Robert Zapędowski / Port Lotniczy Łódź)

- Dla biznesu liczy się czas. Nieprawda, że możemy latać z Warszawy, bo to tylko godzina drogi. Z doświadczenia wiemy, że cała podróż wraz z korkami trwa 2 lub 2,5 godz. Mamy lotnisko w Łodzi i chcemy latać stąd - powiedział Amit Lath, prezes Sharda Group.

- Podróżując dotychczas przez Warszawę musieliśmy płacić prawie taką samą cenę za dojazd do Warszawy, jak za bilet lotniczy. Teraz koszt dojazdu do lotniska nam odpada - dodał PK Sinha, dyrektor generalny Międzynarodowego Centrum Usług Zakupowych Phillips w Łodzi.


(fot. Robert Zapędowski / Port Lotniczy Łódź)

Po konferencji łódzcy dziennikarze, goście oraz przedstawiciele Portu udali się inauguracyjnym lotem do Amsterdamu. Na lotnisku Schiphol pierwszy lot z Łodzi został uroczyście przywitany eskortą pięciu samochodów technicznych, salutem wodnym oraz okolicznościowym tortem.


(fot. Robert Zapędowski / Port Lotniczy Łódź)

Nowe połączenia umożliwiają wygodny dostęp do bardzo szerokiej siatki połączeń Lufthansy z Monachium oraz KLM z Amsterdamu. Bilety można kupować na stronie przewoźnika www.adria.si/pl


(fot. Robert Zapędowski / Port Lotniczy Łódź)

Pełna fotorelacja na profilu Portu Lotniczego Łódź na Facebooku

Rozkład lotów:

Łódź 06:45 - Monachium 08:05
Monachium 09:00 - Łódź 10:20
 
Łódź 10:50 - Amsterdam 12:40
Amsterdam 13:20 - Łódź 15:00

Łódź 15:50 - Monachium 17:10
Monachium 19:20 - Łódź 20:40

Źródło: Port Lotniczy Łódź
comments powered by Disqus