Przejdź do treści
MQ-28 Ghost Bat w locie nad wodą (fot. Boeing)
Źródło artykułu

Boeing rozpoczyna prace nad nowym zakładem produkcyjnym australijskiego MQ-28 Ghost Bat

Boeing ogłosił plany budowy zakładu produkcyjnego w Toowoomba w stanie Queensland, w którym będzie produkowany bezzałogowy samolot bojowy MQ-28 Ghost Bat.

Opracowany przez Boeing Defense Australia, MQ-28 ma pełnić funkcję "lojalnego skrzydłowego", zapewniając wsparcie i ochronę zasobów wojskowych i pilotów, angażując się w różne misje, w tym bojowe.

Obiekt, który ma zajmować powierzchnię 9 tys. m2, będzie zlokalizowany w Wellcamp Aerospace and Defence Precinct i rozpocząć działalność w ciągu najbliższych trzech lat.

„Boeing Australia inwestuje, aby wprowadzić na rynek tę innowacyjną konstrukcję bezzałogową odpowiadającą przyszłym potrzebom klientów” – powiedziała Amy List, dyrektor zarządzająca Boeing Defence Australia. „MQ-28 został zaprojektowany, aby przekształcić walkę powietrzną”.

Zakład produkcyjny MQ-28 będzie obejmował możliwości produkcyjne w przemyśle lotniczym, w tym produkcję kompozytów z włókna węglowego, zaawansowany montaż robotyczny oraz montaż końcowy i testy.

Ghost Bat pomyślnie odbył swój dziewiczy lot w marcu 2021 r. W lutym 2024 r. rząd Australii ogłosił dodatkową alokację w wysokości 399 mln AUS (260 mln dolarów) na ciągły rozwój drona Loyal Wingman. Obecna faza programu koncentruje się na dostarczeniu trzech samolotów Block 2 wyposażonych w nowe czujniki, zintegrowany system walki i funkcje autonomiczne.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony