Przejdź do treści
Mapy Polski ICAO - edycja 2022 – 1 500 000
Źródło artykułu

Mapy Polski ICAO - edycja 2022 – laminowane – w sklepie dlapilota.pl

Miło nam poinformować, iż w ofercie sklepu dlapilota.pl znalazła się nowa edycja lotniczych map Polski 2022 według standardów ICAO w skali 1 : 500 000. Komplet składa się z 6 oddzielnych laminowanych arkuszy w podziale geograficznym: Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków.
 
Informacja aeronautyczna aktualna na dzień 21.04.2022 od GND do FL 095

Mapy zawiera takie informacje jak:

  • strefy czasowo wydzielone (TSA),
  • trasy lotnictwa wojskowego (MRT Low),
  • strefy kontrolowane lotnisk (CTR),
  • rejony kontrolowane lotnisk (TMA),
  • strefy ruchu lotniskowego (ATZ),
  • wojskowe strefy ruchu lotniskowego (MATZ),
  • punkty VFR dla lotnisk kontrolowanych,
  • strefa ADIZ,
  • MEF (Maximum Elevation Figure).

Ponadto wprowadzono punkty meldowania na granicy FIR.

Mapa Polski ICAO - edycja 2022 – wersja 1-500 000

Wszystkie wysokości podane są w stopach. W podkładzie użyto lotniczą mapę bazową zaprojektowaną w oparciu o uwagi użytkowników poprzednich edycji mapy.

Wprowadzono nową bardziej czytelną kolorystykę treści lotniczej (rozróżnienie ATZ i MATZ) oraz topograficznej. W podkładzie topograficznym zagęszczono w znacznym stopniu sieć osadniczą i komunikacyjną. Zmieniono także jego kolorystykę (miasta, wody, lasy).

Na drugiej stronie każdego arkusza znajduje się m. in. legenda, sektory AIRMET, alfabet Morse'a, MRT, regiony nastawiania wysokościomierzy. Oferowane mapy są w wersji laminowanej.


Mapy Polski ICAO - edycja 2022 – dostępne są w sklepie dlapilota.pl (LINK)


Artykuł zawiera lokowanie produktu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo komunikacyjne
Podczas praktyk uczą cię, żebyś na daną sytuację miał przygotowane różne plany działania. Instruktor podaje jakiś przykład i pyta: „Jaki ma pan/pani plan na to?”. Odpowiadasz, że zrobisz to i to. I on wtedy mówi: „To całkiem niezły plan, ale co, jeśli tego nie da...
lotnictwo GA
Zapraszamy do lektury kolejnego odcinka cyklu „Lotniska/lądowiska GA warte odwiedzenia", w którym przedstawiamy interesujące obiekty lotnicze naszego kraju, nie zawsze szerzej znane środowisku lotniczemu.
lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.

Nasze strony