Przejdź do treści
VOR WAR, fot. mapio.net
Źródło artykułu

19 maja zostanie wyłączony DVOR/DME "WAR"

19 maja 2022 r., Polska Agencja Żeglugi Powietrznej planuje czasowe, na okres ok. 9 miesięcy, wyłączenie VOR WAR. Tego dnia pomoc radionawigacyjna DVOR/DME Zaborówek (WAR) zniknie z AIP, a w ślad za tym z elektronicznych map w GPS-ach (po aktualizacji). Niedługo potem nastąpi jej fizyczne wyłączenie i rozbiórka obiektu.

Wydany zostanie również NOTAM o zawieszeniu pracy operacyjnej urządzenia DVOR/DME "WAR" oraz procedury dolotowej do pasa 11 lotniska Warszawa Okęcie, która jest oparta o to urządzenie. Zgodę na wprowadzenie zmian w systemie funkcjonalnym ATM wydał Urząd Lotnictwa Cywilnego.

W tym samym miejscu pojawi się punkt trasowy MULZA. Wdrożenie operacyjne nowego urządzenia o tej samej nazwie i na tej samej częstotliwości planowane jest na 26 stycznia 2023 r. i jednoczesne przywrócone zostaną wtedy procedury wykorzystujące WAR.

Stosowne zmiany zostaną również dokonane w dokumencie RAD "Route Availability Document".


Informacje mają charakter TYLKO ORIENTACYJNY dlapilota.pl nie bierze ŻADNEJ odpowiedzialności za ewentualne błędy w niniejszej interpretacji. Informacje operacyjne należy sprawdzić we WSZYSTKICH OFICJALNYCH publikacjach!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo komunikacyjne
Podczas praktyk uczą cię, żebyś na daną sytuację miał przygotowane różne plany działania. Instruktor podaje jakiś przykład i pyta: „Jaki ma pan/pani plan na to?”. Odpowiadasz, że zrobisz to i to. I on wtedy mówi: „To całkiem niezły plan, ale co, jeśli tego nie da...
lotnictwo GA
Zapraszamy do lektury kolejnego odcinka cyklu „Lotniska/lądowiska GA warte odwiedzenia", w którym przedstawiamy interesujące obiekty lotnicze naszego kraju, nie zawsze szerzej znane środowisku lotniczemu.
lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.

Nasze strony