Lublin: Montaż wieży kontroli ruchu lotniczego

Lublin: Montaż wieży kontroli ruchu lotniczego

18 marca br., zgodnie z ustaleniami pomiędzy Portem Lotniczym Lublin a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej, rozpoczął się montaż wieży kontroli ruchu lotniczego na lubelskim lotnisku.

Dotychczas kontrolerzy lotów korzystali z doraźnej wieży. Wszystkie urządzenia zamontowane zarówno na dotychczasowej jak i przyszłej wieży są identycznej jakości. Obydwa obiekty PAŻP spełniają wszystkie wymagania certyfikacyjne ULC, posiadają wszystkie systemy potrzebne do pracy operacyjnej w tym bezpośrednią łączność z Centrum Zarządzania Ruchem Lotniczym w Warszawie.

Nowy obiekt powstaje nieopodal wieży mobilnej. Prace potrwają do 24 marca. Następnie, w dniach 25 marca do 5 kwietnia, przeprowadzone zostanie przez PAŻP szkolenie pracowników nowej wieży. Ostatnie odbiory prac pomiędzy wykonawcą (POL-MOT Rail) a odbiorcą (PAŻP) mają zostać przeprowadzone 12 kwietnia br. Koszt budowy i wyposażenia nowej wieży, w wysokości 7 229 802,73 zł, ponosi PAŻP. Całość działań związanych z zarządzaniem przestrzenią powietrzną i ruchem lotniczym realizowana jest w Polsce na zlecenie i na koszt PAŻP.

- Cieszę się z kolejnej inwestycji PAŻP na naszym lotnisku, mającej wpływ na podniesienie poziomu bezpieczeństwa podróżujących – powiedział prezes Portu Lotniczego Lublin Grzegorz Muszyński.

Port Lotniczy Lublin jest najnowszym, najdalej na wschód położonym polskim lotniskiem. Na inwestycje niezbędne do jego obsługi PAŻP wydała już kilkanaście mln złotych.


Źródło: Port Lotniczy Lublin
comments powered by Disqus

Komentarze

Modlin otrwali z trefnym pasem i bez ILSu... Lublin podniósł poprzeczkę, bo tu nawet wieża jest prowizorką... Czy ULC nie powinien przyjąć pewnych standardów dla lotnisk regionalnych?

siedem milionów za kontenerową wieżę?!

A kolejne miliony według informacji w artykule już się szykuja.
Ach ta chęć bycia....

Ciekawe jaki tam jest ruch (ile samolotów na dzień) i ilu pasażerów korzysta z tego lotniska.
Ciekawe kiedy PAŻP-owi zwróci się ta inwwestycja 7 baniek:))

Przy ruchu od zera do trzech samolotów (według rozkładu na stronie www. portu) to zwrot może potrwać i potrwać albo nigdy nie nastąpi