Przejdź do treści
Źródło artykułu

USA/ Boeing znów odkłada pierwszy lot Dreamlinera

23.06. Waszyngton (PAP) - Firma Boeing Co. poinformowała we wtorek, że znów odkłada pierwszy lot oczekiwanego od dawna samolotu 787 "Dreamliner". Jako powód podano konieczność wzmocnienia niektórych elementów kadłuba. Kolejny termin ma być ogłoszony za kilka tygodni.Jeszcze w zeszłym tygodniu, podczas Międzynarodowego Salonu Lotniczego w podparyskim Le Bourget, Boeing zapewniał, że dziewiczy lot, odkładany już wielokrotnie, odbędzie się w końcu czerwca.Gdy we wtorek ogłoszono informację o kolejnym opóźnieniu, akcje Boeinga spadły o 7 proc.787 jest pierwszym nowym modelem Boeinga od 777, wprowadzonego ponad 10 lat temu. Dreamliner, do którego budowy wykorzystywane są włókna węglowe, ma być szczególnie energooszczędny. (PAP)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

Kilka rosyjskich samolotów wojskowych zbliżyło się w miniony weekend na "ekstremalnie bliską" odległość do samolotu marynarki wojennej USA nad Morzem Śródziemnym - podała telewizja CNN. Rosyjskie maszyny miały wykonać "niebezpieczne i nieprofesjonalne" manewry.
imprezy
Teatr Muzyczny Roma poinformował, że przygotował dla fanówmusicalu kolejną niespodziankę
lotniska
8 lutego, pilot samolotu general aviation, który zgłosił mayday z powodu problemów z silnikiem, otrzymał pomoc
lotniska
Usługi lotnicze oraz zakup odzieży i obuwia były w 2021 r. najczęstszym przedmiotem transgranicznych skarg zgłaszanych do działającego przy UOKiK Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce

Nasze strony