Przejdź do treści

Wiadomości » PAP [Źródło]

PLL LOT od 18 czerwca wznowi letnie połączenie z Krakowa do Bydgoszczy – poinformowała we wtorek rzeczniczka Kraków Airport Natalia Vince.
Z lotniska Katowice w kwietniu br. skorzystało ponad 251 tys. pasażerów - podały we wtorek służby prasowe portu. To 82 proc. wartości z najlepszego dotąd kwietnia 2019 r. Port obsłużył również w kwietniu blisko 3,2 tys. ton frachtu, o 30 proc. więcej, niż rok wcześniej.
wojsko
Wojska lotnicze USA poinformowały w poniedziałek o przeprowadzeniu pomyślnej próby z pociskiem hiperdźwiękowym, który osiągnął pięciokrotną szybkość dźwięku.
W Sierakowie koło Przasnysza (Mazowieckie) otwarto Ośrodek Badań Lotniczych i Kosmicznych Politechniki Warszawskiej. Placówka, która będzie prowadzić m.in. zaawansowane prace nad bezzałogowymi statkami powietrznymi, powstała dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.
Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce obsłużyło od początku tego roku blisko 140 tys. pasażerów. Rok temu, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, było ich 10 razy mniej.
lotnictwo komunikacyjne
Wyrok w procesie karnym w sprawie zestrzelenia w 2014 r. samolotu Malaysia Airline (MH17) zapadnie najwcześniej w listopadzie br. - poinformował w poniedziałek sędzia prowadzący sprawę.
Samolot lecący z Lotniska Chopina do Madrytu musiał zawrócić do Warszawy. Lotnisko otrzymało informacje o zagrożeniu na pokładzie. Maszyna o 10.27 wylądowała w stolicy.
Z kontrolowanego przez rebeliantów Huti lotniska w Sanie, stolicy Jemenu, wystartował w poniedziałek samolot wykonujący pierwszy od sześciu lat lot komercyjny z tego portu lotniczego - podała agencja Associated Press.
Po raz pierwszy w historii naukowcom udało się wyhodować rośliny w glebie pobranej z powierzchni Księżyca. Zdaniem specjalistów to kamień milowy w procesie eksploracji Srebrnego Globu oraz całego kosmosu.
Rekomendacja europejskich agencji EASA i ECDC dot. zniesienia od poniedziałku obowiązku zakrywania nosa i ust podróżujących samolotami jest dobra i ważna dla rynku lotniczego - oceniła rzeczniczka Lotniska Chopina Anna Dermont. Linie lotnicze mogą mieć własne regulacje w tej...
Ukraińska obrona powietrzna wyeliminowała od początku wojny na Ukrainie 201 rosyjskich samolotów i w sobotę zniszczyła siedem kolejnych rosyjskich celów powietrznych - poinformował rzecznik Dowództwa Sił Powietrznych Ukrainy Jurij Ignat.
W samolotach odlatujących z Włoch utrzymany zostanie obowiązek noszenia maseczek - podała w piątek Ansa. Strona włoska wyjaśniła to w związku z decyzją Agencji UE ds. Bezpieczeństwa Lotniczego i Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób o tym, że od 16 maja na...
Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla nowej linii kolejowej, mającej połączyć Katowice z czeską Ostrawą, ma być złożony jeszcze w tym roku, zaś rozpoczęcie budowy planowane jest na rok 2025 – potwierdził w piątek w Katowicach pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.
Załoga policyjnego Black Hawka, która brała udział w ćwiczeniach Renegade/Sarex-22 nad Zalewem Zegrzyńskim, została przekierowana do gaszenia ponad 100 ha pożaru lasu w powiecie grójeckim - poinformowała mł. insp. Anna Kędzierzawska z Biura Komunikacji Społecznej KGP.
Naukowcy zaprezentowali pierwszy obraz supermasywnej czarnej dziury w centrum naszej galaktyki. O odkryciu poinformowały Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) oraz uczestnicy projektu o nazwie Teleskop Horyzontu Zdarzeń (EHT). Udział w okryciu mają też Polacy.
Sejm uchwalił w czwartek bez poprawek nowelę ustawy dotyczącą włączenia do działu rozwój regionalny spraw związanych z przygotowaniem i realizacją m.in. inwestycji dotyczących Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz inwestycji towarzyszących.
lotnictwo komunikacyjne
Samolot pasażerski ze 122 osobami na pokładzie chińskich linii Tibet Airlines zjechał w czwartek rano z pasa startowego i zapalił się - poinformowały władze. 40 osób zostało rannych, nie było ofiar śmiertelnych.
Linia lotnicza Ryanair w letnim rozkładzie lotów z lotniska w Katowicach oferuje 14 tras, bazując tam siedem swoich samolotów – podali przedstawiciele przewoźnika na czwartkowej konferencji prasowej.
Ministerstwo obrony USA prowadzi rozmowy na temat zakupu 10 nowego rodzaju przeciwpancernych dronów-kamikadze Switchblade 600, które mogą zostać przekazane Ukrainie w ramach pakietu uzbrojenia wartego 300 mln dolarów – podała w czwartek agencja Bloomberg.
Biznesmen zarejestrowany jako TW "Adolf", pracownik reżimowej agencji, którego ojcem był oficer komunistycznego wywiadu; księgowy ITI w latach 80., zarejestrowany jako TW "Panda" - to władze firmy MAW Telecom w czasie, gdy spółka skierowała TU-154 na remont do zakładów oligarchy...
Rząd Kanady ogłosił w środę uruchomienie pierwszych lotów czarterowych dla przebywających w Polsce ukraińskich uchodźców wojennych, którzy otrzymali już kanadyjskie wizy. Wyczarterowane samoloty będą odlatywać z Warszawy.
lotnictwo komunikacyjne
Niemiecka linia lotnicza Lufthansa przeprosiła pasażerów – grupę ortodoksyjnych Żydów – której odmówiono lotu z Frankfurtu. Niektórzy z nich odmawiali założenia masek ochronnych na czas lotu. Personel Lufthansy postanowił wykluczyć z dalszego lotu wszystkie osoby, których wygląd...
Kanadyjska korporacja CAE, zajmująca się szkoleniami w lotnictwie cywilnym i technologiami cyfrowymi, zamierza zatrudnić ponad 90 pracowników w swoim biurze w Krakowie. Obecnie w oddziale tym pracuje 180 osób.
34 naloty przeprowadziły siły rosyjskie w ciągu minionej doby na kombinat Azowstal, pozostający ostatnim punktem oporu sił ukraińskich w Mariupolu nad Morzem Azowskim – poinformował broniący kombinatu pułk Azow w Telegramie.
Pierwszy samolot czarterowy z ukraińskimi uchodźcami na pokładzie wylądował we wtorek w St. John's, stolicy Nowej Fundlandii i Labradoru, poinformował Ukrinform opierając się na relacji kanadyjskiej publicznej telewizji CBC News.
lotnictwo komunikacyjne
Nigeryjskie linie lotnicze zawiesiły plany uziemienia wszystkich lokalnych lotów na kilka godzin przed planowanym wejściem w życie tego posunięcia - poinformował w poniedziałek Bloomberg.
lotnictwo komunikacyjne
Z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę musieliśmy skasować ok. 9 proc. naszych połączeń lotniczych; LOT nie lata do Rosji, na Białoruś i Ukrainę - poinformował prezes PLL LOT Rafał Milczarski.
48 ataków lotniczych na obiekty w obwodach charkowskim i donieckim na wschodzie Ukrainy przypuściło w ciągu ostatniej doby lotnictwo operacyjno-taktyczne Rosji – oświadczył w poniedziałek rzecznik ministerstwa obrony Ukrainy Ołeksandr Motuzjanyk w przemówieniu zamieszczonym w...
lotnictwo komunikacyjne
Brytyjskie linie lotnicze easyJet zmniejszą liczbę foteli w samolotach Airbus A319 ze 156 do 150. Linie lotnicze w Wielkiej Brytanii borykają się z niedoborem personelu, dzięki tej decyzji samoloty easyJet będą mogły latać z trzema członkami personelu pokładowego zamiast z...

Nasze strony