Otwarto terminal cargo w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów
Inwestorem Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów jest spółka należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding. Nowoczesny obiekt o łącznej powierzchni 8 tys. metrów kwadratowych wraz z zapleczem biurowo-socjalnym stanowi część międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.
"Stąd wywozić i przywozić można wszystkie rodzaje towarów, jakie sobie ktoś zażyczy wysłać" – powiedział dziennikarzom prezes zarządu Waimea Holding S.A. Andrzej Rosiński. Jak dodał, "obiekt jest wyposażony w takie pomieszczenia, jak: sejf, a więc można przewozić np. złoto, ale ma też chłodnie, mrożnie na artykuły spożywcze, ma pomieszczenia ze stałą temperaturą na lekarstwa, ma także pomieszczenia dla zwierząt".
"Spełniamy wszystkie normy; jest to drugi obiekt w Polsce przez nas wybudowany, który ma taką klasę" – podkreślał Rosiński.
Wśród głównych najemców obiektu znalazła się firma Welcome Airport Services. Kolejnym najemcą jest firma Omegair Cargo Sp. z o.o.
Port Lotniczy Szczecin-Goleniów wraz z nowo otwartym terminalem cargo ma spełniać wymagania stawiane przez firmy zlokalizowane na Pomorzu Zachodnim i północno-wschodnich Niemczech. Ma także tworzyć dobre warunki do obsługi firm specjalizujących się w logistyce towarów, w szczególności w dziedzinie e-commerce, czyli handlu elektronicznego.
Wartość inwestycji wyniosła ponad 30 mln zł.
Inwestorem Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów jest spółka celowa Waimea Logistic Park 3 Sp. z o.o. należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. Projekt architektoniczny wykonała pracownia architektoniczna City architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Eastwave Building Company Sp. z o. o. (PAP)
autor: Kacper Reszczyński
res/ je/
Komentarze