LOT: można odprawić się przez internet, ale kartę pokładową trzeba odebrać na lotnisku

B787 Dreamliner należący do LOT-u (fot. M. Kwasowski)

Wciąż można dokonać samodzielnej odprawy przez internet na większość lotów międzynarodowych, ale po odbiór karty pokładowej należy udać się do tradycyjnego stanowiska check-in na lotnisku – poinformowały w czwartek na Twitterze Polskie Linie Lotnicze LOT.

"Wciąż można dokonać samodzielnej odprawy przez internet na większość lotów międzynarodowych, ale po odbiór karty pokładowej należy udać się do tradycyjnego stanowiska check-in na lotnisku" – czytamy.

Dodano, że "dokumenty będą sprawdzane w trakcie odprawy, a adnotacje dotyczące spełnienia warunków wjazdu mogą także pojawić się na karcie pokładowej. Takie rozwiązanie przyspiesza i ułatwia proces wchodzenia pasażerów na pokład, minimalizując ryzyko opóźnień rejsów".

W środę PLL LOT poinformowały, że od czwartku wyłączają możliwość samodzielnego wydrukowania kart pokładowych, co dla większości pasażerów będzie oznaczać konieczność pojawienia się na lotnisku ze stosownym wyprzedzeniem.

Zaznaczono, że celem wprowadzonych zmian, zgodnych ze światowymi standardami, jest dostosowanie ruchu pasażerskiego do dynamicznie zmieniających się obostrzeń epidemicznych oraz usprawnienie i ułatwienie procesu onboardingu dla pasażerów.

Źródło: PAP
comments powered by Disqus