Przejdź do treści
Aeroklub Polski
Źródło artykułu

AP: rozmowy o lotnictwie sportowym w Ministerstwach Sportu i Turystyki oraz Funduszy i Polityki Regionalnej

Przedstawiciele Aeroklubu Polskiego mają za sobą intensywny tydzień, bogaty w owocne spotkania i rozmowy o sporcie lotniczym. W ostatnich dniach Prezes AP Jerzy Makula oraz Sekretarz Generalny AP Piotr Czarnecki spotkali się z Ministrami Sportu i Turystyki oraz Funduszy i Polityki Regionalnej.

Prezes AP Jerzy Makula oraz Sekretarz Generalny AP Piotr Czarnecki odbyli spotkanie z nowym Ministrem Sportu i Turystyki Kamilem Bortniczukiem. Na ręce szefa resortu przedstawiciele AP złożyli życzenia świąteczne. Oprócz tego głównym tematem rozmowy było przybliżenie Panu Ministrowi specyfiki lotnictwa sportowego.

W Ministerstwie Sportu i Turystyki przedstawiciele Aeroklubu Polskiego spotkali się także z Minister Anną Krupką. W trakcie rozmowy podsumowano współpracę obu instytucji w 2021 r. oraz zaprezentowano dokonania i sukcesy polskich pilotów Kadry Narodowej AP w tym ostatnim sezonie.

Prezes AP oraz Sekretarz Generalny AP rozmawiali także z Grzegorzem Pudą – Ministrem Funduszy i Polityki Regionalnej. Rozmowa dotyczyła dalszych planów i kierunków rozwoju lotnictwa sportowego i cywilnego w Polsce.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony