Przejdź do treści
Port Lotniczy Schiphol w Amsterdamie (fot. schiphol.nl)
Źródło artykułu

Znów długie kolejki pasażerów na lotnisku w Amsterdamie, brakuje żołnierzy do kontroli paszportowych

Ogromne kolejki sparaliżowały w piątek lotnisko Schiphol w Amsterdamie - informują media. Tym razem problemem okazał się brak żandarmów zajmujących się kontrolą paszportową.

Ostatnie tygodnie przyniosły uspokojenie sytuacji na stołecznym lotnisku, które od wiosny borykało się z poważnymi problemami. Wielogodzinne kolejki do odprawy, tysiące zagubionych walizek, odwoływane lub opóźnione loty to była codzienność trzeciego pod względem obsługiwanej liczby pasażerów międzynarodowego portu lotniczego na świecie.

Głównym powodem problemów były braki kadrowe oraz wzmożony ruch pasażerski po zastoju spowodowanym pandemią koronawirusa.

Za sprawą żandarmerii wojskowej (Koninklijke Marechaussee), która zajmuje się zapewnieniem bezpieczeństwa na lotnisku oraz obsługuje odprawę paszportową, lotnisko ponownie zostało sparaliżowane w piątek z powodu ogromnych kolejek. Media alarmują, że tym razem brakuje żandarmów na stanowiskach odprawy paszportowej, co sprawia, że pasażerowie muszą czekać przez wiele godzin.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony