Przejdź do treści
Źródło artykułu

W nocy odnotowano wloty obiektów o charakterze balonów w polską przestrzeń powietrzną

W nocy z 1 na 2 lutego br. wojskowe systemy radiolokacyjne RP odnotowały wloty w polską przestrzeń powietrzną obiektów o charakterze balonów – poinformowało w poniedziałek Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

We wpisie na platformie X DORSZ dodało, że loty obiektów były monitorowane i nie stwarzały zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu lotniczego ani obywateli.

Dowództwo zauważyło, że skala incydentów hybrydowych strony białoruskiej była „wyraźnie mniejsza w porównaniu z poprzednimi nocami”, a współpraca Sił Zbrojnych RP ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo państwa pozwala służbom na „szybką reakcję, w tym przejęcia obiektów i zatrzymania osób podejrzanych o te incydenty”.

„Loty obiektów były monitorowane i nie stwarzały zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu lotniczego ani obywateli RP. Siły Zbrojne RP pozostają w gotowości do zapewnienia bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej” – zapewniono. (PAP)

nl/ ugw/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Komentowanie tego niusa zostało z automatu wyłączone. Jeśli chciałbyś/-abyś je skomentować prosimy o maila na adres wspolpraca@dlapilota.pl

Nasze strony