Przejdź do treści
Miejsce upadku po zderzeniu jednego z dwóch niewielkich samolotów w pobliżu Denver (fot. nst.com.my)
Źródło artykułu

USA: zderzenie dwóch niewielkich samolotów w pobliżu Denver, zginęły trzy osoby

W pobliżu Denver w stanie Kolorado doszło w sobotę do zderzenia w powietrzu dwóch niewielkich samolotów. Były to: eksperymentalny Sonex Xenos (znaki rejestracyjne N255BF), zestaw zbudowany przez Bruce'a A. Fritza, oraz Cessna 172S Skyhawk SP (znaki rejestracyjne N2117Y) Jak poinformowały lokalne władze, zginęły trzy osoby, które znajdowały się w obu maszynach.

Nie wiadomo, co mogło spowodować zderzenie czteromiejscowej Cessny 172 z samolotem Sonex Xenos, lekkim, aluminiowym dolnopłatowcem, który może pomieścić dwie osoby. Do kolizji doszło przy dobrej pogodzie.

Jak poinformowała policja, jedna z maszyn spadła na pole, druga - w zalesionej okolicy w pobliżu lotniska Vance Brand w Longmont w stanie Kolorado, około 50 kilometrów na północ od Denver. W jednym z warków znaleziono ciała dwóch osób, a w drugim jednej. Tożsamości ofiar nie podano.

Śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności i przyczynę wypadku, prowadzą eksperci z Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA) i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB). Wstępny raport ma zostać opublikowany za około 15 dni.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony