Przejdź do treści
Lotnisko Warszawa-Radom - terminal - wejście - odloty (fot. DK, PPL)
Źródło artykułu

Lotnisko Warszawa-Radom: ponad 85 tys. odprawionych pasażerów od początku funkcjonowania

Lotnisko Warszawa-Radom od momentu otwarcia obsłużyło ponad 85 tys. podróżnych. Sezon wakacyjny przebiegł na lotnisku sprawnie i bez problemów, co w połączeniu z dobrymi wynikami, przyczynia się do sporego zainteresowania ze strony biur podróży. Bardzo dobrze radomski port oceniają też pasażerowie. Od początku czwartego kwartału możliwa jest rezerwacja i opłacenie parkingu przed terminalem na stronie internetowej lotniska. 

Wakacje zakończone pomyślnie 

We wrześniu lotnisko w Radomiu odprawiło ponad 16,3 tys. pasażerów. W całym sezonie wakacyjnym, od czerwca do końca września, radomski port obsłużył łącznie blisko 75,5 tys. osób.

Wyniki przewozowe pokazują, że pasażerowie chętnie podróżowali z i do Lotniska Warszawa-Radom. Potencjał portu dostrzegają też touroperatorzy. Zgodnie z przewidywaniami PPL S.A. oferowanie biur podróży z Radomia w kolejnym sezonie letnim wzrośnie nawet czterokrotnie. To wyraźnie pokazuje, że lotnisko jest doceniane i ma szanse mocno zaznaczyć swoją pozycję w gronie polskich portów regionalnych.

Lotnisko nie tylko dla mieszkańców Radomia

Według badań przeprowadzonych wśród pasażerów w okresie od maja do sierpnia na Lotnisku Warszawa-Radom, jedna czwarta badanych pochodziła z samego Radomia, a blisko jedna piąta to warszawiacy. Z usług portu korzystają mieszkańcy wszystkich regionów Polski, nawet tak odległych województw jak lubuskie, zachodniopomorskie czy dolnośląskie. Wśród najważniejszych czynników, wskazanych przez ankietowanych, które zadecydowały o rozpoczęciu podróży z radomskiego portu znajdują się: lokalizacja, niska cena biletu oraz dostępność kierunków lotu, dogodne godziny odlotu i oferta przewoźnika. Warto zaznaczyć, że lotnisko w Radomiu z uwagi na położenie wybrało blisko 60 proc. mieszkańców Warszawy. 

Wcześniejsza możliwość rezerwacji i opłacania parkingu 

Od początku października lotnisko uruchomiło możliwość wcześniejszej rezerwacji i opłacenia online postoju na jednym z dwóch parkingów przed terminalem lotniska. Usługa dostępna jest na stronie: https://rezerwacje.parking-lotniskowarszawa-radom.pl/. W pierwszej kolejności należy wskazać termin postoju. Następnie pojawia się oferta cenowa dostępnych parkingów. Po wyborze dogodnej opcji trzeba wypełnić formularz danymi osobowymi i wpisać numer rejestracyjny samochodu. Ostatnim krokiem jest płatność. Możliwe jest zarówno użycie Blika, karty płatniczej jak i płatność przelewem natychmiastowym lub poprzez Google Pay czy Apple Pay. Po opłaceniu usługi w wiadomości e-mail otrzymuje się potwierdzenie rezerwacji z kodem QR. Przy wjeździe na parking szlaban otwiera się automatycznie po sczytaniu numerów rejestracyjnych z tablic samochodu lub po zeskanowaniu kodu QR zawartego w potwierdzeniu rezerwacji. 

Pociągiem do Radomia 

Przewoźnik kolejowy Polregio wprowadza nowe połączenia, które ułatwią mieszkańcom m.in. Kielc, Skarżyska-Kamiennej, Suchedniowa czy Zagnańska dojazd na Lotnisko Warszawa-Radom. Rozkład jazdy pociągów skorelowany jest z kursowaniem  autobusów miejskich w Radomiu, co umożliwia sprawny, przesiadkowy transport do lotniska. Pociągi Polregio ułatwią tym samym dostęp mieszkańcom województwa świętokrzyskiego do usług lotniczych. 

Nowe połączenia kolejowe Polregio kursować będą od grudnia 2023 w godzinach:

  • Kielce 05:51 - Radom Główny 07:17
  • Radom Główny 09:38 - Kielce 11:05
  • Kielce 15:10 - Radom Główny 16:45
  • Radom Główny 17:00 - Kielce 19:00
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony