Przejdź do treści
Bayan Al Turabi – pierwsza zagraniczna kadetka ukończyła akademię szkolenia pilotów Emirates (EFTA) (fot. Emirates)
Źródło artykułu

Pierwsza zagraniczna kadetka ukończyła akademię szkolenia pilotów Emirates (EFTA)

Bayan Al Turabi to pierwsza międzynarodowa pilotka kadetów, która ukończyła Emirates Flight Training Academy – akademię szkolenia pilotów Emirates. Jej historia podkreśla znaczenie kobiecych wzorców i celebruje sukcesy kobiet w lotnictwie.

Inspirująca podróż Bayan jako kadetki w Emirates Flight Training Academy to historia determinacji i sukcesu, wzór jak spełniać marzenia. Film pokazuje drogę kariery Bayan, w której szczególną rolę odegrała jej siostra (również certyfikowana pilotka). To dzięki niej zyskała pewność siebie i rozpoczęła karierę w lotnictwie. Dorastając w Bahrajnie, Bayan mieszkała w domu położonym pomiędzy lotniskiem a morzem i właśnie wtedy obudziła się w niej miłość do podróży i lotnictwa. Rodzina Bayan zawsze wspierała ją i jej rodzeństwo i zachęcała do osiągania wszystkiego, na czym im zależy, mówiąc im, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Zapytana o to, dlaczego zdecydowała się zostać pilotem, Bayan podzieliła się swoją niezwykłą historią: „Od najmłodszych lat miałam ogromną potrzebę poznawania świata. Ponieważ dorastając nigdy nie spotkałam kobiety-pilota, nie rozważałam też swojej kariery w lotnictwie. Było tak dopóki po raz pierwszy nie zobaczyłam mojej siostry za sterami samolotu, jako pilotki, i nie usłyszałam jej głosu w komunikacie dla pasażerów. Dało mi to ogromną motywację do działania i postanowiłam połączyć moją pasję do podróży z lataniem. Widziałam jak moja siostra zdobywa kolejne odznaczenia i zainspirowało mnie to do podążania jej śladami. Mam nadzieję, że dzieląc się moją historią, będę mogła zachęcić więcej młodych kobiet do tego, aby zastanowiły się nad karierą pilotki, a przynajmniej dać im znać, że mogą sięgnąć po własne marzenia i błękitne niebo, jeśli tylko na tym skupią swoje serca i umysły."

Bayan opowiedziała o szkoleniu w Emirates Flight Training Academy i o tym, co sprawiło, że jest wyjątkowe: „Program szkolenia w EFTA jest inny, ponieważ szkolenia odbywają się tam nie tylko na jednosilnikowych samolotach tłokowych, ale także na samolotach odrzutowych, czego po prostu nie ma w ofercie większości akademii. Oprócz 6 w pełni ruchomych symulatorów, które zapewniają realne wrażenia z latania prawdziwym samolotem, instruktorzy EFTA zapewniają nam również ogromne wsparcie podczas szkolenia, kształtując nasze umiejętności i przygotowując nas na stanowiska przyszłych kapitanów. EFTA to też miejsce, w którym nawiązałam wiele przyjaźni, które z pewnością zostaną ze mną na całe życie."

Kapitan Abdulla Al Hammadi, Wiceprezes Emirates Flight Training Academy, o sukcesie Bayan i akademii w świecie szkolenia pilotów: „Celem EFTA jest umożliwienie młodym ludziom zostanie pilotem. Nasza akademia oferuje wiodący na świecie program szkoleniowy dla pilotów komercyjnych, który jest prowadzony przez doświadczonych instruktorów z całego świata. Nie chodzi tylko o nasze zaawansowane metody i technologie szkoleniowe, ale także o nasze integracyjne środowisko uczenia się, które charakteryzuje się otwartością w stosunku do wszystkich wykwalifikowanych kandydatów. EFTA jest dumna, że ​​nasza pierwsza zagraniczna absolwentka jest bardzo kompetentną młodą lotniczką. Bayan jest inteligentna, ambitna i sumienna. Wierzę, że ma przed sobą świetlaną przyszłość i duży potencjał, by wnieść swój wkład w lokalny i globalny przemysł lotniczy. Obecnie ​​świat stoi w obliczu niedoboru pilotów a w EFTA naszym celem jest budowanie globalnego przemysłu lotniczego poprzez kształcenie przyszłych pokoleń utalentowanych i ambitnych pilotów, w ZEA i na całym świecie."

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony