Przejdź do treści
Bezpieczeństwo podróży lotniczych
Autor:
Marcin Ziółek

Bezpieczeństwo podczas podróży lotniczych – o czym warto pamiętać?

Podróżowanie to jedna z największych przyjemności życia. Poznawanie nowych miejsc, kultur i ludzi, odkrywanie nieznanych zakątków świata, odpoczynek od codziennej rutyny – to wszystko sprawia, że podróże są tak fascynujące i niezapomniane. Żeby jednak były to tylko miłe opowieści, powinniśmy zatroszczyć się o bezpieczeństwo podczas wojaży. O czym warto pamiętać?

Jakie informacje powinniśmy zebrać przed podróżą?

Każdy wyjazd to duże wyzwanie pod kątem logistycznym i organizacyjnym, więc trzeba dobrze się przygotować, dopiąć wszystko na ostatni guzik. Nim udamy się na lotnisko, warto sprawdzić kilka informacji o miejscu, do którego się wybieramy. By uzyskać wiarygodne i aktualne dane, można w tym celu zajrzeć na stronę internetową Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie regularnie publikowane są kluczowe komunikaty i ostrzeżenia dla turystów. Odnoszą się do aktualnej sytuacji politycznej, społecznej i sanitarnej w kraju docelowym, w tym do różnych zagrożeń, jakie mogą tam występować w danym kraju: katastrof naturalnych, protestów, zamieszek, a nawet aktów terroryzmu.

Bezpieczeństwo podróży lotniczych

Bezpieczeństwo podróży lotniczych

Jak zaplanować bezpieczną podróż?

Kiedy już sprawdzimy informacje na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, upewniając się, że w kraju wybranym przez nas na cel podróży nie ma żadnych niebezpieczeństw, możemy planować wyjazd. Poza pakowaniem i działaniami organizacyjnymi musimy również wykupić ubezpieczenie podróżne, zwracając uwagę na koszty leczenia, których suma powinna być jak najwyższa. Kluczowe też jest to, aby zakres polisy był dopasowany do potrzeb, jak i charakteru wyjazdu. 

Wykupić ubezpieczenie można razem z biletem lotniczym. Taką opcję zapewnia eSky.pl, wyszukiwarka lotów, w ramach której można skorzystać z wielu dodatkowych opcji, między innymi ubezpieczenia podróżnego, wykupu noclegu itp. Przykładowo decydujemy się na lot Kraków Rzym, a wraz z nim możemy dokupić wymienione usługi. To wygodne, bo wszystko to jesteśmy w stanie zamówić w jednym miejscu!

Walizka pasażera samolotu

Bezpieczeństwo podróży lotniczych

Czego nie może zabraknąć w podróży?

Żeby być spokojnym i w pełni bezpiecznym w podróży, nie może nam zabraknąć podstawowych rzeczy, jak paszport czy wiza. To oczywiste, niemniej trzeba też pamiętać o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego, która zapewnia podstawową pomoc medyczną w krajach należących do Unii Europejskiej oraz EFTA (Islandia, Liechtenstein, Norwegia i Szwajcaria). Nie można zapomnieć o gotówce i kartach płatniczych, upewniając się, że będą one akceptowane w miejscu, do którego się wybieramy. To samo powiemy o ważnych numerach i kopiach dokumentów, jak paszport, dowód osobisty, bilety, rezerwacje.

Zaszczep się przed wyjazdem!

Chcesz polecieć w Nowy Rok za granicę? Pewnie, kto by nie chciał zobaczyć, jak inne nacje świętują nadejście nowego roku! Zrób to jednak z głową, pamiętając również o szczepieniach. Mimo że w większości europejskich krajów nie są wymagane, to już poza naszym kontynentem tak może się zdarzyć. Wybierając egzotyczne miejsca, powinniśmy posiadać tzw. żółtą książeczkę, czyli Międzynarodową Książeczkę Szczepień. Zalecane są zwłaszcza szczepienia na dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby typu A, kleszczowe zapalenie mózgu, wściekliznę, tężec itp.

Podróżowanie to wspaniała przygoda, wiąże się jednak także z pewnymi zagrożeniami. Dlatego warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i cieszyć się wyjazdem bez stresu i obaw. Biorąc pod uwagę wymienione w artykule aspekty, zwiększamy swoje bezpieczeństwo w podróży, a to przecież powinno być kluczowe dla każdego turysty!


Artykuł sponsorowany 

FacebookTwitterWykop
Marcin Ziółek
Autor: Marcin Ziółek Pilot. Licencjonowany dyspozytor lotniczy. Specjalizuje się polskich i zagranicznych komunikatach prasowych. Zajmuje się reklamą na portalu. W redakcji od 2009 roku.

Nasze strony