Przejdź do treści
ŚP Grzegorz Woźniak
Źródło artykułu

Zmarł Grzegorz Woźniak, członek Komisji Śmigłowcowej Aeroklubu Polskiego

23 marca br., zmarł Grzegorz Woźniak, który jako międzynarodowy sędzia śmigłowcowy FAI wielokrotnie uczestniczył w imprezach lotniczych poza granicami kraju, a jako członek Komisji Śmigłowcowej Aeroklubu Polskiego współorganizował i sędziował 15. Śmigłowcowe Mistrzostwa Świata FAI w Zielonej Górze.


Oświadczenie Śmigłowcowej Kadry Narodowej:

Ludzi wielkiego serca nie przybywa niestety w takim tempie w jakim ich tracimy, a szczególnie w tak małej społeczności jaką tworzy lotnicza branża. Z ogromnym żalem dowiedzieliśmy się, że odszedł od nas Grzesiek Woźniak - postać nietuzinkowa, serdeczna i przepełniona szczerą dobrocią.

Grzesiu nigdy nie odmawiał nikomu pomocy, zawsze było go pełno, a jego pomysły inspirowały innych. Jego cechy charakteru sprawiały, że bardzo szybko nawiązywał przyjazne relacje. Jego energia, aktywność, zaangażowanie, pogoda ducha, uśmiech udzielały się wszystkim.

Mogliśmy go spotkać podczas wykonywania zadań służbowych w Szymanach, Okęciu, w lotowskiej Szklanej Pułapce, w ULC oraz na lotniskach aeroklubowych.

Chociaż sam nie był pilotem, to duszę miał przesiąkniętą lotnictwem, znał się na nim jak mało kto i często dzielił się swoją wiedzą. Grzesiu wiele lat temu zakochał się w śmigłowcach i poprzez swoją aktywność w środowisku od razu stał się członkiem międzynarodowej społeczności nazywanej „heli-family".


Pożegnanie Grzegorza Woźniaka odbędzie się 2. kwietnia 2024 r. w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Wołominie o godzinie 13:00.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony