Zbyt wylewne powitanie w Dubaju. Pasażer ranny

Salut Wodny na powitanie samolotu linii Saudia (fot. kadr z filmu MSDAR NEWS/Twitter)

Jak poinformował portal Rzeczpospolita, podczas powitania saudyjskiej linii Saudia na lotnisku w Dubaju maszyna została uszkodzona. Strumień wody wystrzelonej z armatki wodnej użytej do tradycyjnego salutu wepchnął drzwi wyjścia awaryjnego do maszyny i uruchomił trap ratunkowy. Jeden pasażer został ranny.

Incydent miał miejsce we wrześniu 2018 roku, ale dopiero teraz emiracki regulator rynku lotniczego GCAA i zarządzający dubajskim lotniskiem opublikowali wyniki kilkumiesięcznego śledztwa.

Emiratczycy postanowili wtedy uroczyście powitać saudyjskiego Airbusa 320 z okazji narodowego święta Arabii Saudyjskiej. Na pokładzie maszyny znajdowało się 119 pasażerów i 5 członków załogi, której nie przekazano jednak informacji, że Dubajczycy szykują im tak uroczyste powitanie. Miała to być niespodzianka.

Na drodze zjazdowej z pasa startowego ustawiono dwa wozy strażackie, które wykonały salut wodny. Z powodu uszkodzenia nasadki węża strażak, zamiast skierować strumień wody ponad maszynę, nakierował go na bok samolotu, dokładnie tam, gdzie znajdują się drzwi wyjścia awaryjnego.

Film z akcji można zobaczyć tutaj (LINK)

Cały artykuł czytaj na stronie www.rp.pl

Źródło: Rzeczpospolita
comments powered by Disqus