IATA do rządów Europy: Myślcie o biopaliwach, a nie o podatkach

Samolot na niebie (fot. freeimages.com)

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Lotniczych (IATA) wezwało rządy krajów europejskich, zastanawiające się nad holenderskim pomysłem wprowadzenia unijnego podatku od biletów lotniczych, do wsłuchania się w głosy europejskich obywateli.

Europejczycy chcą rozwoju nowych technologii i popularyzacji paliw ze źródeł odnawialnych, a nie nowych podatków, pokazują wyniki badania zleconego przez IATA. Zdaniem respondentów, to nowe technologie, a nie nakładanie nieefektywnych “ekologicznych” podatków, są właściwą drogą do ograniczenia emisji dwutlenku węgla, informuje Zrzeszenie.

W badaniu zapytano respondentów, na czym powinny skupić się rządy krajów, tak aby, jak najskuteczniej zmniejszyć wpływ lotnictwa na zmiany klimatu. Najwięcej, bo 64 proc. badanych osób, uważa, że władze powinny wesprzeć rozwój paliw ze źródeł odnawialnych. Innym popularnym postulatem, było badanie i rozwój nowych technologii oraz ulepszenie operacji – to rozwiązanie wsparło 62 proc. badanych. Nałożenie podatków na branżę lotniczą, postulowane przez niektórych polityków, było jedną z najrzadziej wybieranych odpowiedzi – w to rozwiązanie, jako środek pozwalający na obniżenie poziomu emisji gazów cieplarnianych, wierzy jedynie 22 proc. respondentów.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

Źródło: rynek-lotniczy.pl
comments powered by Disqus