Przejdź do treści
XVI FBL: Dlaczego Wy mi to wszystko robicie? Piloci okiem właściciela lotniska, Rafała Skibniewskiego
Źródło artykułu

XVI FBL: Dlaczego Wy mi to wszystko robicie? Piloci okiem właściciela lotniska

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją, którą zarejestrowaliśmy podczas XVI Forum Bezpiecznego Latania. „Dlaczego Wy mi to wszystko robicie? Piloci okiem właściciela lotniska" to esencjonalny wykład Rafała Skibniewskiego, właściciela lądowiska Milewo EPMX.

Rafał Skibniewski na co dzień pilot liniowy, a od kilku lat właściciel znanego w województwie mazowieckim niedaleko Płońska, lądowiska Milewo EPMX. Rafał jest przykładem osoby która ponad wszystko ceni wolność latania i swobodę dostępu do infrastruktury lotniczej. Do tego, jako pilot zawodowy promuje zagadnienia związane z bezpieczeństwem lotniczym i zdroworozsądkowym podejściem do najnowszych wyzwań. 

Lądowisko w Milewie, Rafał stworzył, na bazie swoich dobrych relacji ze społecznością lokalną. Infrastrukturę lotniskową udostępnia wszystkim zainteresowanym, jednak w zamian oczekuje rzetelnego podejścia i zachowywania zgodnego z przepisami. Jak się okazuje, czasami te oczekiwania są zbyt wygórowane... Dlatego gorąco zachęcamy do obejrzenia, tej krótkiej,  zaledwie 15 minutowej prezentacji. 

Materiał, w którym jest mowa nie tylko o samym lądowisku ale ogólnie podejściu do latania, warto również obejrzeć jako swoje własne przygotowanie przed sezonem lotnym.

XVI FBL: Dlaczego Wy mi to wszystko robicie. Piloci okiem właściciela lotniska

Przypis redakcji: Pilot samolotu który 16 lutego 2024 roku miał wypadek na lądowisku w Milewie miał zgodę właściciela na lądowanie i był poinformowany o ograniczeniach lądowiska w tym dniu. W wypadku ucierpiał sprzęt. Obie osoby znajdujące się na pokładzie samolotu nie odniosły poważniejszych obrażeń.

XVI Forum Bezpiecznego Latania odbyło się 22 czerwca 2023 roku na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. W tej edycji Forum, mówiliśmy o rzeczach nieoczywistych, ale krytycznie ważnych.  Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi prezentacjami!

XVI FBL: Synoptyk Krzysztof Piasecki opowiada o nowych radarach pogodowych IMGW
XVI FBL: „Dlaczego kontrolerzy denerwują pilotów i na odwrót?...” – opowiada Jola Wołosz
XVI FBL: „Niezamierzony lub zamierzony, a nieplanowany wlot w MCTR...” – prezentacja Bartosza Orłowskiego
XVI FBL: „Standardy obecnej oceny kompetencji pilotów” - wykład Małgorzaty Chelis
XVI FBL: Odpowiedź na najważniejsze pytanie przyszłego pilota: Jaki wybrać ośrodek? Odpowiada doświadczony instruktor Grzegorz Skomorowski
XVI FBL: „Krótko i konkretnie o budowaniu nalotu przy jak najniższym obciążeniu finansowym…” – wykład Mikołaja Doskocza

Z uwagi na idiotyczne, niemerytoryczne, bezpodstawne i chamskie uwagi, wyłączono możliwość komentowania tego postu. Anonimowych odważnych komentatorów zapraszamy na facebooka.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony