Przejdź do treści
Port Lotniczy Warszawa-Modlin (fot. A. Wajda)
Źródło artykułu

Wojtera: Pożyczka dla Modlina pod warunkiem rynkowych zasad dla przewoźników

Prezes Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze zapowiada pożyczkę na najpilniejszą inwestycję w Modlinie, stawia jednak warunek: lotnisko musi dyktować „rynkowe” zasady dla przewoźników.

Jesteśmy w trakcie pozyskiwania zgód operacyjnych na pożyczkę dla portu w Modlinie – powiedział Stanisław Wojtera podczas spotkania z dziennikarzami.

Pożyczka miałaby pozwolić na wykonanie najbardziej pilnego remontu – drogi kołowania Alfa2. Jak mówił szef PPL, procedury w tej sprawie są zaawansowane, jednak udzielenie pożyczki wiąże się z oczekiwaniami w stosunku do portu.

Jesteśmy skłonni wspomagać ten port, ale tylko pod tym warunkiem, że będzie dyktował przewoźnikom rynkowe warunki, na poziomie powyżej kosztów i że będą one dla wszystkich takie same – mówił.

Zaprzeczył, jakoby miał blokować funkcjonowanie tego lotniska czy też rozwój linii Ryanair, co zarzucał szef irlandzkiego przewoźnika podczas konferencji w Polsce w lutym tego roku.

Dzięki między innymi moim działaniom udało się uporządkować sprawy formalne, wybrać nowy zarząd, zatwierdzić sprawozdania finansowe z trzech kolejnych lat – wskazywał. Dodał jednak: – Konsekwentnie powtarzam, że nie może być tak, że lotnisko w Modlinie ma bardzo dobre wyniki jeśli chodzi o statystki przewiezionych pasażerów, a nie generuje żadnego dochodu.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl


Przeczytaj również:
Konsultacje społeczne projektu wdrożenia procedur odlotów wielokierunkowych dla lotniska EPMO. Uwaga na frazeologie
Sąd po stronie Portu Lotniczego Warszawa-Modlin

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony