Wesprzyj remont samolotu JAK 12-A

JAK 12-A należący do Aeroklubu Elbląskiego (fot. zrzutka.pl)

Aeroklub Elbląski rozpoczyna remont samolotu JAK 12-A (SP-AAO). Remont będzie polegał na przeglądzie struktury, nałożeniu nowego płótna, przeglądzie silnika i śmigła. Jest kosztowny. Dlatego Aeroklub prosi o wsparcie tej akcji poprzez udział w zbiórce na zrzutka.pl. Poniżej zamieszczamy apel Aeroklubu Elbląskiego dotyczący dotyczący remontu samolotu JAK 12-A.

JAK-12A jest to wielozadaniowy samolot otrzymany w formie darowizny, który służył dla polskiego lotnictwa cywilnego, jak i wojskowego. Znalazł on również szerokie zastosowanie w Aeroklubie Elbląskim, był wykorzystywany między innymi do lotów widokowych i skoków spadochronowych. Jednak jego głównym zadaniem i zaletą było holowanie szybowców, był on niezastąpiony ze względu na swoje możliwości. Potrafił jednocześnie holować nawet do 3 szybowców jednocześnie i charakteryzował się dobrymi parametrami technicznymi.

Obecnie sekcja szybowcowa w aeroklubie cieszy się największą popularnością, dążymy do popularyzacji tego sportu wśród młodzieży i kto wie może wyszkolenia nowego mistrza świata! Nasi instruktorzy w pocie czoła przeprowadzają szkolenia od świtu do zmierzchu, wyciskając z naszego obecnego sprzętu maksimum. Remont JAKA-12A otworzyłby nam dodatkowe horyzonty i umożliwił nasz rozwój – mówią przedstawiciele Aeroklubu Elbląskiego.

 
Przygotowania samolotu pod remont

Obecnie samolot wymaga remontu poszycia skrzydeł i kadłuba. Aeroklub w tym momencie nie dysponuje odpowiedniej wielkości środkami finansowymi aby pokryć remont. Posiadamy jedynie 20% całkowitej kwoty z 75000 zł. W tym momencie renowacja pozwoli na uzyskanie klasy specjalnej samolotu – mówią przedstawiciele Aeroklubu Elbląskiego. Do wyremontowania samolotu potrzeba jeszcze 50000 zł.

Aktualnie samolot stoi w hangarze przygotowany do remontu, jedynym naszym ograniczeniem jest budżet. Mamy nadzieje, że dzięki wsparciu Was wszystkich razem z członkami Aeroklubu Elbląskiego, przywrócimy naszą lokalną dusze lotnictwa do świata żywych! – dodają przedstawiciele Aeroklubu Elbląskiego.

Remont samolotu JAK 12-A można wesprzeć do 31.12.2018 r.

Więcej informacji o możliwości wsparcia remontu samolotu JAK 12-A na stronie www.zrzutka.pl

Źródło: zrzutka.pl
comments powered by Disqus