Szkolenie pomostowe - 31 marca, lotnisko Babice

unitedsky

Od 1 sierpnia 2010 r. osoby nie posiadające licencji wydanej zgodnie z przepisami JAR-FCL nie mogą wykonywać operacji lotniczych.

Wymógł ten został nałożony Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2009 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie licencjonowania personelu lotniczego określającym termin wygaśnięcia ważności licencji krajowych na 31 lipca 2010 r.

Piloci posiadający licencje ICAO zobowiązani są do niezwłocznej wymiany licencji w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Jednym z dokumentów jaki należy złożyć wraz z wnioskiem o wymianę licencji jest świadectwo ukończenia kursu teoretycznego.

Kurs teoretyczny jest prezentacją przepisów JAR-FCL-1, JAR-FCL 2 oraz EU-OPS i JAR-OPS 3, których znajomość jest wymagana przy wymianie licencji.

Najbliższy taki kurs dla wszystkich pilotów, którzy jeszcze nie dopełnili formalności odbędzie się w dniu 31 marca 2011 r w Certyfikowanym Ośrodku Szkolenia Lotniczego Unitedsky. Jednodniowe szkolenie potwierdzone będzie certyfikatem honorowanym przez ULC.

Więcej szczegółów odnośnie kursu znajdą Państwo na stronie Ośrodka Unitedsky.

Zapraszamy!
Unitedsky

Źródło: unitedsky.eu
comments powered by Disqus