Zakończenie 31 Szybowcowych Mistrzostw Świata - sukcesy polskiej ekipy!

Dzisiaj zakończyły się 31 Szybowcowe Mistrzostwa Świata w klasie Otwartej, 15 i 18 metrowej. Zbigniew NIERADKA (SS Żar/Aeroklub Częstochowski) wywalczył złoty medal Mistrzostw Świata i zdobył tytuł Mistrza Świata w klasie osiemnasto metrowej. Jest to pierwszy medal mistrzostw świata naszego zawodnika. Karol STARYSZAK (Aeroklub Mielecki) zakończył mistrzostwa na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal i tytuł drugiego Wicemistrza Świata. Karol z ogromną przewagą punktową prowadził w klasyfikacji generalnej od pierwszej aż do wczorajszej, przedostatniej konkurencji. Przedwczesne lądowanie poza lotniskiem w wyniku nagłego pogorszenia się warunków pogodowych było przyczyną gorszego wyniku naszego pilota podczas ostatniej konkurencji mistrzostw. Bardzo dobrze wypadł Tomasz RUBAJ (Aeroklub Gliwicki) zajmując czwarte miejsce w klasie 15 metrowej w klasyfikacji końcowej mistrzostw. Polska zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej mistrzostw.